Hayvanların Tarafı

Nazlı Karabıyıkoğlu

Hayvanların Tarafı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-15
YAZAR Nazlı Karabıyıkoğlu
ISBN 6051419626
DOSYA FORMATI 12,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kapkara paranla köylüden apak aldığın bu taşlar, bu hudut Tedirginliğine aldırmadan kusacak seni Sabaha karşı vurduğun, Sabaha karşı gizlice vurup öylece bıraktığın Öylece bırakmadan kafasını kesip mumladığın Boynuzları şimdi çiftliğin kapısında herkesi selamlayan Geyiğin son bakışını hatırla efendi Hançerlediğin, boğazdan kuyruğa yardığın Etinde çağlayan her bir kurşunda zevkle titrediğin Hayvanların tarafına geçemeyeceksin Kalçalarını ayırıp ırzına geçtiğin hayvanların Aforozudur seni.Zorbalığının şah damarından Öpecek geyik seni.Nazlı Karabıyıkoğlu'ndan ilklerin sesi, insanlığın; toprakla, hayvanla, ormanla, gökyüzüyle ilk karşılaşmasının, bu karşılaşmanın meydana getirdiği büyük gerilimin, o gerilimin içinde saklı duran evrensel ortaklıkların ve itirazların sesi. Hem Ege'de, hem Konya'da, hem Kars'ta, hem de bacaları pis pis tüten şehirlerin tamamında geçebilir mi hayat veyahut metin? Karabıyıkoğlu bu zor işi, insanın hayvana eklenmesi, eşitlenmesi, toprağın yardımıyla kendini zaten orada bulması marifetiyle beceriyor.Öykü mü, roman mı yazdığını da umursamıyor. Yazmalıydı ve yazdı Hayvanların Tarafı'nı.Şimdi sıra, başka taraflarda.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hayvanların Tarafı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hayvanların Tarafı.

...aklanıyor. Adını Nazlı Karabıyıkoğlu'nun Hayvanların Tarafı adlı hikaye kitabından alan bu sergide bir araya gelen işler insandan ve uygarlıktan uzaklaşıp hayvan ve tabiata dair ihtimallere odaklanıyor ... Hayvanların Tarafı Fiyatı ... . Kitaptaki hissi özetleyen şey, aslında bir 'geyikli gece' hasreti. Huzursuz uygar dünya insanının büyülü, doğaya yakın sığınağı olarak geyikli gece. Nazlı Karabıyıkoğlu'nun Hayvanların Tarafı adlı kitabı, bu açıyı yakalayıp deklanşöre basıyor. Her şeyi olduğu gibi ortaya koymuyor elbette; mümkün mertebe sezdirip dikkatimizi o yöne çekmeye uğraşıyor. Adını Nazlı Karabıyıkoğlu'nun Hayvanların Tarafı adlı hikaye kitabından alan bu... Devam ... Hayvanlar Tarafından Büyütülen "Vahşi" Çocuklar | Kişisel Başarı ... . Her şeyi olduğu gibi ortaya koymuyor elbette; mümkün mertebe sezdirip dikkatimizi o yöne çekmeye uğraşıyor. Adını Nazlı Karabıyıkoğlu'nun Hayvanların Tarafı adlı hikaye kitabından alan bu... Devam. Yol uzun, hayvanların yükü ise oldukça ağırmış. Katıra göre biraz daha yaşlıca olan eşek... Sağ taraftaki oksijen tüpünüz bitmeden aşağıda sonucu verilen işlemin rakamlarını doğru bilmelisiniz.... Küstahlık gibi olmazsa, Hayvanların Tarafı Nazlı Karabıyıkoğlu'nun kuşkusuz ki en iyi metni, demeye cüret edeceğim. Neydi Nazlı'nın sorumluluğu? "Hayvanların tarafı" ne demekti? Hayvanların Hayatını Kurtaran 10 Hayvan. Herşey Dahil 75.744 views5 days ago. Hayvanların Tarafı. Güncel Sanat Arşivi 16 views1 year ago. Kuzey Almanya'da ormanlık bir bölgede avlanmaya çıkanlar aniden ga...