Usta ile Margarita

Mihail Bulgakov

Usta ile Margarita
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-21
YAZAR Mihail Bulgakov
ISBN 6053758860
DOSYA FORMATI 6,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Sürrealist, çılgın bir şölen… Gösterişli ve şoke edici.”-Joyce Carol Oates Bulgakov’un başyapıtı kabul edilen Usta ile Margarita aynı zamanda 20. yüzyıl romanının en önemli eserlerinden biri. Bulgakov’un Stalin rejimi sırasında yazdığı ve ölümünden sadece birkaç hafta önce tamamlayabildiği eser, yazarın ölümünden 20 yıl sonra, 80 sayfası kesilerek yayımlanır. Bu çevirinin de esas alındığı tam metin ancak 1976’da yayımlanabilmiştir. Moskova’da iki yazar bir bankta oturmuş, İsa Peygamber’in gerçekten yaşayıp yaşamadığını tartışmaktadır. Profesör Woland isminde gizemli bir yabancı sohbete katılır ve onlara peygamberin çarmıha gerilişine şahit olduğunu, kendisinin ayrıca geleceği görebildiğini söyler. Bu iki yazara güçlerini ispat eden kişi aslında Moskova’da terör estirmeye gelen şeytanın ta kendisidir. İsa Peygamber ve Pontius Pilate hakkında yazdığı roman reddedilince tüm yaşam isteğini kaybedip bir tımarhaneye düşen ve kendine “Usta” diyen bir yazar ile onun sevgilisi Margarita’nın da şeytanla yolu kesişecek ve şeytanın oyunlarından nasiplerini alacaklardır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Usta ile Margarita i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Usta ile Margarita.

...rita adlı dev yapıtı ise, kendi sağlığında değil, ölümünden yir ... Usta Ve Margarita - Mihail Bulgakov Fiyatı - Taksit Seçenekleri ... . Usta ile Margarita, son derece kıvrak bir kurguyla birbirine bağlanan ayrı öykülerden oluşuyor. Mihail Afansyeviç Bulgakov. 1930'lu yıllarda Moskova'da sıcak bir bahar günü… Günbatımına yakın saatlerde Şeytan, iyi giyimli ve yabancı görünümlü bir beyefendi kılığında şehre iner ve kendini kara... Bulgakov (1891 - 1940), Usta ile Margarita'yı on bir yılda yazmış fakat kitabın önsözüne bakarsak kitabın yayınlanması konusunda fazlaca ümidi yokmuş. Gelelim meşhur Usta ile Margarita'ya. Usta ile Margarita hiç kuşkusuz ... Usta ve Margarita | bkmkitap.com ... . Gelelim meşhur Usta ile Margarita'ya. Usta ile Margarita hiç kuşkusuz en iç açıcı Rus klasiğidir. Usta ile Margarita'yı bilip ona gönül verenler arasında neredeyse kültleşmiş bir 'güven çemberi' sürüp gitmekte. Sayfa Sayısı 1-24 Sayfa 25-50 Sayfa 51-100 Sayfa 100+ Sayfa. Usta va Margarita. Alkor'un titiz çevirisiyle yayımlanmıştı. Usta çevirmen Can Alkor, bu yeni baskı için çevirisini bütü ... İlk başta eleştirdiği bürokrasi tarafından yasaklanan Bulgakov'un USTA İLE MARGARİTA'sı edebiyat müessesesine hiciv dolu bir darbe iyi ve kötünün doğası üzerine bir meditasyon ve bir aşk hikâyesidir. Ancak bir gün gelip de, Elena'nın günlüklerini okuyan „Usta ile Margarita" okuyuculari Bulgakov ile Elena'nin ikinci karşılaşmasının öyküsünü bir yerlerden hatırlar gibi olacaklardır. Mihail Bulgakov'un ancak ölümünden yirmi altı yıl sonra, üstelik katı bir sansürden geçerek yayımlanabilen dev romanı Usta ile Margarita, XX. yüzyıl edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Popüler kültürde Usta ile Margarita. Usta ile Margarita Pearl Jam'den Franz Ferdinand'a kadar birçok müzik gurubunu ve sanatçıyı etkilemiş, albümlerde kitaba dair referanslar yer almıştır. Yazarın Usta ile Margarita adlı dev yapıtı ise, kendi sağlığında değil, ölümünden yirmi altı yıl sonra, 1966'da yayınlandı. Üstelik yaklaşık seksen sayfası çıkarılmış olarak. Kitap Adı: Usta ile Margarita Yazar: Mihail Bulgakov Yayıncı: Can Yayınları Sayfa Sayısı: 472. Delirip akıl hastanesine kapatılan öbür yazar ise, orada Usta ile karşılaşır. 22.13 T...