Özgürlük ve MülkiyetRönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi

Ellen Meiksins Wood

Özgürlük ve MülkiyetRönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-04-07
YAZAR Ellen Meiksins Wood
ISBN 6055541767
DOSYA FORMATI 11,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İlkçağdan ortaçağa Batı siyasi düşüncesini ele alan Yurttaşlardan Lordlara’nın devamı olan bu kitapta, Batı siyasi düşüncesinin Rönesans’tan Aydınlanma’ya uzanan kesiti inceleniyor.Machiavelli’den Rousseau’ya kadar zamanlarını yansıtan kuramcıları okuyoruz. Modern devletin oluşumu, kapitalizmin yükselişi, Rönesans ve Reformasyon, bilimsel devrim ve Aydınlanma Çağı, bunların hepsi “erken modern” döneme dayandırılır. Bu tarihin hemen hemen hepsi tartışma konusu olmakla birlikte bir şey kesindir: Batı tarihine benzersiz zenginlikte ve çekicilikte bir siyasi düşünce mirası kalmıştır. Özgürlük, eşitlik, mülkiyet, insan hakları kavramları ve bu çalkantılı yüzyıllarda doğan devrim, hâlâ günümüz siyasi söylemini biçimlendirmekte ve sınırlamaktadır. Machiavelli, Luther, Calvin, Spinoza, Hobbes, Locke ve Rousseau gibi büyük düşünürlerin fikirlerini, eserlerini, bu fikirlerin arka planını ve Eşitlikçilerin görüşlerini canlı biçimde inceleyen Ellen M. Wood, bu büyük düşünürleri, felsefi soyutlamalarla değil, kendi zamanlarındaki toplumsal çelişkilerle bağlantılı cevaplar veren tutkulu kişiler olarak ele alıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Özgürlük ve MülkiyetRönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Özgürlük ve MülkiyetRönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi.

.... 350 sayfa. 16x24 cm WOOD, ELLEN MEIKSINS Özgürlük ve mülkiyet: Rönesans'tan Aydınlanma'ya Batı siyasi düşüncesinin toplumsal tarihi ... Özgürlük ve Mülkiyet: Rönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi... ... . İstanbul: Yordam Kitap, 2012. Kuram kategorisinde kendisine yer bulan Özgürlük ve Mülkiyet Rönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi kitabı okumak için harika! Yayın Tarihi. 2016-04-07. ÖZGÜRLÜK VE MÜLKİYET RÖNESANS'TAN AYDINLANMA'YA BATI SIYASI DÜŞÜNCESİNİN TOPLUMSAL TARIHI - ELLEN MEIKSINS WOOD yorumları okuyup, sizde yorum bırakabilirsiniz. ...ve Mülkiyet; Rönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi. devamı olan bu kitapta, Batı siyasi düşünce ... Özgürlük ve Mülkiyet : Rönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi... ... . ...ve Mülkiyet; Rönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi. devamı olan bu kitapta, Batı siyasi düşüncesinin Rönesans'tan Aydınlanma'ya uzanan kesiti inceleniyor. ...2008) ile Özgürlük ve Mülkiyet: Rönesans'tan Aydınlanmaya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi (çev. Bu başlıklarda, "siyasi düşüncenin toplumsal tarihi" ifadesine özellikle yer verilmiştir. Yordam Kitap ; 172. Kuram/Siyasi Düşünce Tarihi. Siyaset Bilimi -- Batı ülkeleri -- Tarih. Özgürlük ve Mülkiyet Rönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi. ₺ 25,00. ...ve Mülkiyet; Rönesans'tan Aydınlanma'ya Batı Siyasi Düşüncesinin Toplumsal Tarihi. devamı olan bu kitapta, Batı siyasi düşüncesinin Rönesans'tan Aydınlanma...