Göçebe İmajlarBahman Ghobadi ve Sineması

Nihat Nuyan

Göçebe İmajlarBahman Ghobadi ve Sineması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-12-29
YAZAR Nihat Nuyan
ISBN 6059082501
DOSYA FORMATI 8,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması, realitesini dikenli tellerle çevrilmiş bir karasallıkta görsel bellek yaratımında deşifre etmektedir. Doğrudan sınıra yönelik bir eylemsellikle etkileşim içinde gelişen Kürt sinemasını bir yanıyla somut-politik sınırların olduğu kadar soyut-toplumsal sınırların da ötesine taşıyan bir yönetmen olarak Bahman Ghobadi'nin imajı, doğası itibariyle kışkırtıcı ve sınır tanımazdır: Sanatsal birer üreti olmaktan ziyade; fikir akışlarını tetikleyen, beyne uygulanan bir elektroşok tesiriyle harekete geçiren bir etkiye sahiptir Ghobadi filmleri. Sisin muğlaklığında Sesin yırtıcı ahengine kapılarak Sınırı anlamsızlaştıran ve Sürgün sonrası bir ifadesizlik haline gelen Ghobadi sineması, "pamukla kafa kesmenin" şiddetle uysallığı içselleştirerek yoğuran derinlikli metaforunda yeni bir göçebe düşünüş biçimi geliştirir... Kürt sinemasının 90 yılı aşkın tarihine de göz gezdiren bu çalışma; Bahman Ghobadi'nin yaşantısına, tahrip edici filmlerine kapsamlı şekilde eğilmekte ve yönetmenin imgelemindeki çatışkıları açımlayarak Kürt sinemasının grameri üzerine düşündürmeyi misyon edinmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Göçebe İmajlarBahman Ghobadi ve Sineması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Göçebe İmajlarBahman Ghobadi ve Sineması.

... kavramına tekabül eden Kürt sineması ... Göçebe İmajlar - Bahman Ghobadi ve Sineması %27 İndirimli Nihat... ... ... ...Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması... ...hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. bir ifadesizlik haline gelen Ghobadi sineması "pamukla kafa kesmenin" şiddetle uysallığı... Nihat Nuyan tarafından hazırlanan ' ... Göçebe İmajlar - Bahman Ghobadi ve Sineması... | Kitap365.com ... ... Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması... 12.24 TL. Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Nihat Nuyan. Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması, realitesini... Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması... Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması, realitesini... ...Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması... ...Sineması' Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı.Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması... Göçebe İmajlar - Bahman Ghobadi ve Sineması. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: 15 dakika önce Amazon Türkiye. 'Göçebe Imajlar: Bahman Ghobadi ve Sinemasi' Nihat Nuyan tarafindan hazirlanan 'Göçebe Imajlar: Bahman Ghobadi ve Sinemasi' adli kitap Avesta Yayinlari arasinda çikti.Bir imgelem... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Göçebe İmajlar - Bahman Ghobadi ve Sineması/Nihat Nuyan. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Bir imgelem olarak sınır kavramına tekabül eden Kürt sineması, realitesini... 13.60 TL. Nihat Nuyan tarafından hazırlanan 'Göçebe İmajlar: Bahman Ghobadi ve Sineması' adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı....