Osmanlı Papaları (1302-1622)

Sümeyra Çalışkan

Osmanlı Papaları (1302-1622)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-31
YAZAR Sümeyra Çalışkan
ISBN 6052886328
DOSYA FORMATI 11,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı yayılışına karşı Papaların tutumu yalnızca Kutsal bir sefer arayışı ile açıklanamayacağı gibi tarihsel bir olgu olarak bu minvalde de olmamıştır. Kaynakları ustalıkla yorumlamaya çalışan bu çalışma kullandığı kaynaklar ve yöntemlerle Papalık söylemlerinin perdesini indirmeye çalışmıştır.Hangi Papalar hangi maksatlar ile Osmanlıları hedef almış, fiilen saldırılar ve kışkırtmalara başvurmuştur? Osmanlı varlığından ustalıkla faydalanmış ve daha fazlasını aramıştır? Sultan Mehmed’e gönderildiği iddia edilen mektubun olası maksatları nelerdir ve hangi yönleri mektubun maksatlarını ele vermektedir? Papaların Osmanlılar ile işbirliği söyleminin gerisinde yatan tarihi gerçekler nelerdir? Kendisine karşı sürekli bir sefer organize etmeye çalışan Osmanlıların Papalığa bakışı nasıldır, hangi dönemlerde nasıl betimlenmiştir? Bu çalışmada bilinenlerden farklı ve gerçekçi cevaplar verilmektedir.“Bu ekmeği yedim, şarabı içtim ve velî oldum üstelik “Hıristiyanların Babası” dedi. Ondan sonra Papa, Santo Kilisesi’ne gidip üç gün orada kaldı. Yani velayet sahibi oldu böylece, sonra gelip sarayına girdi o sarhoş…”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı Papaları (1302-1622) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı Papaları (1302-1622).

...ı Papaların tutumu yalnızca Kutsal bir sefer arayışı i ... Osmanlı Papaları 1302 - 1622 Sümeyra Çalışkan ... . Sümeyra Çalışkan. Osmanlı yayılışına karşı Papaların tutumu yalnızca Kutsal bir sefer arayışı ile açıklanamayacağı gibi tarihsel bir olgu olarak bu minvalde de olmamıştır. 44.53 TL. Hangi Papalar hangi maksatlar ile Osmanlıları hedef almış, fiilen saldırılar ve kışkırtmalara başvurmuştur? Osmanlı varlığından ustalıkla faydalanmış ve daha fazlasını aramıştır? 60 TL. Osmanlı Papaları 1302 - 1622-Gece Akademi- Sitemizden bü ... OSMANLI PAPALARI 1302 1622 (Yeni Türkce Kitap)... | PicClick CA ... . Osmanlı Papaları 1302 - 1622-Gece Akademi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. 60 TL. Hangi Papalar hangi maksatlar ile Osmanlıları hedef almış, fiilen saldırılar ve kışkırtmalara başvurmuştur? Osmanlı varlığından ustalıkla faydalanmış ve daha fazlasını aramıştır? Osmanlı Papaları 1302 - 1622. Yazar: Sümeyra Çalışkan Yayinevi: Gece Akademi. Hangi Papalar hangi maksatlar ile Osmanlıları hedef almış, fiilen saldırılar ve kışkırtmalara başvurmuştur?...