Carl Gustav Jung

Gerhard Wehr

Carl Gustav Jung
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-30
YAZAR Gerhard Wehr
ISBN 6054498567
DOSYA FORMATI 12,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Beşer aklı son yüzyılda insan, dünya ve gerçekliğin şaşırtıcı suretlerine yöneldi. Hesaplanabilir, ölçülebilir ve sayılabilir olanlar kabul gördü. ‘Modern’ insan tarafından normal olarak algılananın dışındakiler, eğer açıkça reddedilmediyse, kuşku ve önyargı ile karşılandı. Bu yeni çağın, şu ana kadarki en karanlık yüzyılın ortasında, 1856 yılında, Sigmund Freud dünyaya geldi. Yaşadığı zamanın temel konusu olan insan ruhunun derinliklerini, çoğunlukla sadece var olduğu tahmin edilen ‘bilinçaltı’na değin incelemeyi kafasına koymuştu. Freud, Jung’u verimli tartışmalar yaptığı, kendisine eşdeğer olabilecek bir meslektaş ve yaratıcı bir öğrenci olarak gördü. Peki Jung kimdir ve ne istemektedir? Jung’un çalışmalarının hayatı ile birlikte irdelendiği bu kitapta, sadece Jung’un çalışmaları değil, aynı zamanda yaşadıklarının öğretilerini nasıl şekillendirdiği de gözler önüne serilmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Carl Gustav Jung i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Carl Gustav Jung.

...urgau, İsviçre - ö. 6 Haziran 1961; Zürih, İsviçre), İsviçreli psikiyatr, analitik psikolojinin kurucusu ... Carl Gustav Jung Kimdir, Hayatı, Kitapları, Hakkında Bilgi - Filozof.net ... . Sözler alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir. Carl Gustav Jung. (d. 26 Temmuz 1875 Kesswil, Kanton Thurgau, İsviçre. ö. 6 Haziran 1961 Küsnacht ZH, Zürichsee). İsviçreli psikolog ve psikiyatrist, analitik psikolojinin kurucusu. JUNG, Carl Gustav (1875-1961) İsviçreli psikiyatri uzmanı. Analitik Psikoloji Okulu'nun kurucusudur. 26 Temmuz 1875'te Kesswil'de doğdu, 6 Haziran 1961'de Küssnacht'te ... Carl Gustav Jung (1875-1961) - Psikolojiden Oku ... . Analitik Psikoloji Okulu'nun kurucusudur. 26 Temmuz 1875'te Kesswil'de doğdu, 6 Haziran 1961'de Küssnacht'te öldü. Basel Üniversitesi'nde tıp profesörü olan büyükbabasının adını taşıyan Carl Gustav Jung, İsviçreli bir papazın oğludur. İnsan Ruhuna Yöneliş. Carl Gustav Jung'dan Sözler....