Dina'nın Mutfağı

Deniz Alphan

Dina'nın Mutfağı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-07
YAZAR Deniz Alphan
ISBN 9752309074
DOSYA FORMATI 12,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Boyut'tan tarifleri, içeriği ve hikayesiyle çok özel bir yemek kitabı: Dina'nın Mutfağı! Dina'nın Mutfağı; Türk basın sektöründeyıllardır kalem oynatan Deniz Alphan'dan, Türk Sefarad mutfağının birbirinden lezzetli tarifleri ile, Türk-Yahudi kültürünün de izini süren, sıra dışı bir yemek kitabı...Kendisi de iyi bir aşçı olan Deniz Alphan, Yahudi mutfağının en güzel örneklerini öğrendiği annesi Dina'nın birbirinden özeltariflerini paylaştığı kitabında, aynı zamanda annesinin ve ailesinin hikayesiyle de etkileyici bir çalışmaya imza atıyor. Alphan sıra dışı kitabında sebzeler, börekler, dolmalar, balıklar, sakatatlar ve tatlılar ile onlarca anne yemeği tarifine yer veriyor. Üstelik Dina ve ailenin diğer üyelerinin orijinal fotoğrafları, aktarılan dönemleri adeta okurun gözünde canlandırıyor.Tam 143 sayfadan oluşan kitapta yalnızca Dina'nın yaşamından kesitler ve yemek reçeteleri yer almıyor. Hamursuz Bayramı ya da geleneksel cuma akşamları yemekleri de renkli ve özenli öykülerle bezeli. Pişirmeseniz de Türk- Yahudi kültürüne dair ilginç anekdotlar ile birlikte keyifle okuyacağınız, renkli bir kitap Dina'nın Mutfağı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dina'nın Mutfağı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dina'nın Mutfağı.

...rubu 9789752309074 Deniz Alphan. Dina'nın Mutfağı; Türk basın sektöründe yıllardır kalem oynatan Deniz Alphan'dan, Türk Tam 143 sayfadan oluşan kitapta yalnızca Dina'nın yaşamından kesitler ve yemek reçeteleri yer almıyor ... Dina'nın Mutfağı Deniz Alphan ... . 31.50 TL. Dina'nın Mutfağı; Türk basın sektöründe yıllardır kalem oynatan Deniz Alphan'dan, Türk Sefarad mutfağının birbirinden lezzetli tarifleri ile, Türk-Yahudi kültürünün de izini süren... Arda'nın Mutfağı Kanal D'de! 18 Nisan Cumartesi günü yayınlanan Arda'nın Mutfağı 64. Bölümde Hasanpaşa Köfte, İç Baklalı Enginar ve Kuru Meyveli Mozaik Pasta tarifleri verildi!... ...Alphan, Yahudi mutfağının en gü ... Dina'nın Mutfağı - Türk Sefarad Yemekleri | Mutfak Kitap ... ... Arda'nın Mutfağı Kanal D'de! 18 Nisan Cumartesi günü yayınlanan Arda'nın Mutfağı 64. Bölümde Hasanpaşa Köfte, İç Baklalı Enginar ve Kuru Meyveli Mozaik Pasta tarifleri verildi!... ...Alphan, Yahudi mutfağının en güzel örneklerini öğrendiği annesi Dina'nın birbirinden özel. de Türk-Yahudi kültürüne dair ilginç anekdotlar ile birlikte keyifle okuyacağınız, renkli bir kitap Dina'nın Mutfağı. Boyuttan tarifleri, içeriği ve hikayesiyle çok özel bir yemek kitabı: Dinanın Mutfağı! Üstelik Dina ve ailenin diğer üyelerinin orijinal fotoğrafları, aktarılan dönemleri adeta okurun gözünde canlandırıyor. Boyut'tan tarifleri içeriği ve hikayesiyle çok özel bir yemek kitabı: Dina'nın Mutfağı! Tam 143 sayfadan oluşan kitapta yalnızca Dina'nın yaşamından kesitler ve yemek reçeteleri yer almıyor. 32.42 TL. Dina'nın Mutfağı; Türk basın sektöründe yıllardır kalem oynatan Deniz Alphan'dan, Türk Sefarad mutfağının birbirinden lezzetli tarifleri ile, Türk-Yahudi kültürünün de izini süren... 31.50 TL. Dina'nın Mutfağı; Türk basın sektöründe yıllardır kalem oynatan Deniz Alphan'dan, Türk Sefarad mutfağının birbirinden lezzetli tarifleri ile, Türk-Yahudi kültürünün de izini süren... Ama asıl izini sürdüğümüz Türkiye'de yaşayan Yahudilerin mutfağı. Sefarad yemekleri sosa, süse yaslanmayan, sade tariflerden oluşuyor. Ama "Dina'nın Mutfağı", yalnızca tariflerden ibaret değil. Deniz Alphan, bu mutfağı aslında kendi annesinin pişirdiklerini öğrenerek tarif ediyor. Şüphesiz her iyi aşçı gibi Deniz'in a...