Benim Meskenim Dağlardır

Ali İhsan

Benim Meskenim Dağlardır
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-14
YAZAR Ali İhsan
ISBN 6057990211
DOSYA FORMATI 4,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Böyle bir çalışmaya yaklaşık üç yıl önce başladım. Sabahattin Ali’yi baştan sona ulaşabildiğim bütün yapıtlarıyla okudum, irdelemeye çalıştım. Yorumlar yaptım. Beni böyle bir çalışmaya Sevgili babamın Aksu Köy Enstitüsünden öğretmeni şair ve yazar Mehmet Başaran yönlendirdi. Yönlendirmekten öte görevlendirdi. Işıklar içindedir. Yıldızlar yoldaşıdır biliyorum…Sabahattin Ali üzerine çalışmaya başlayınca nasıl bir deryaya daldığımın şaşkınlığını sözcükler nasıl anlatır bilemiyorum. Büyük Çağatay şairi Ali Şir Nevâi’nin“Muhakemet’ül Lügâteyn” adlı eserinde Türkçenin zenginliklerini anlatmak için söylediği gibi uçsuz ve derin bir ormanda yolumu yitirdim zaman zaman… Ama yılmadım araştırdım okudum yazdım. Sonra döndüm yeniden okudum yine yazdım…Bu kitapta Sabahattin Ali’yi yazar ve şair yapan sosyolojik ortamı ve yaşam duraklarını geniş bir anlatımla bulacaksınız. Öykülerini kendimce farklı bir yöntemle tek tek incelemeye ve değerlendirmeye çalıştım. Bunu yaparken öykülerinden kendimce ilginç ve çarpıcı bulduğum alıntılar yaptım. İnanırım ki bir şairi, yazarı yine en çok kendi yazdıkları anlatır. Böyle bir yöntem izlememin nedeni bu yapıtı okuyanları; Sabahattin Ali okumak için kışkırtmak isteğidir.1970’li yıllarda bir kez tartışılan sonra da böyle bir karşılaştırmaya rastlamadığım Sabahattin Ali – Sait Faik öykücülüğünü öyküleri üzerinden yüzleştirip değerlendirmeye çalıştım.Bazılarının öykü saydığı bence masallarını ayrıca inceledim. “Sırça Köşk”lerde, saraylarda yaşayanların uykuları kaçsın diye…Romanlarını da farklı yol ve yöntemlerle irdeledim. Kitabı okurken değerlendirme tabi ki size ait sevgili okurlar.Şiirlerinden çarpıcı örnekler ve alıntılarla değerlendirmeler ve yorumlar yapmaya çalıştım.Düzyazılarını özellikle Markopaşa ve sürdürücülerinde yayınlanan çarpıcı örneklerle gözlerinizin önüne getirmeye çalıştım. Katledilişini kitabın sonunda bulacaksınız. Bu “faili malum” olayı özellikle sona alıp bu konuda – öldürülüşü “katledilişi” ile ilgili - konuşan yazan herkese ulaşmaya çalıştım ve kitaba görüşlerini aktardım.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Benim Meskenim Dağlardır i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Benim Meskenim Dağlardır.

...ı Göğe yakındır başları Benim meskenim dağlardır dağlar ... Sezen Aksu - Benim Meskenim Dağlardır - Akor... - AkorMerkezi.com ... . Bir gün kadrim bilinirse İsmim ağza alınırsa Yerim soran bulunursa Benim meskenim dağlardır dağlar Dağlardır dağlar, dağlardır dağlar... Söz: Sabahattin Ali Müzik: Ali Kocatepe. mp3indirdur.mobi Suavi Drama Köprüsü Dağlar Benim Meskenim Dağlardır. : Dağlar Benim Meskenim Dağlardır. 23 Nisan 2017 Pazar 01:46 eklendi, 20 defa indirildi. ...Benim Meskenim Dağlardır dinle sözleri oku, Benim Meskeni ... Suavi - Benim Meskenim Dağlardır Şarkı Sözü ... . ...Benim Meskenim Dağlardır dinle sözleri oku, Benim Meskenim Dağlardır cepten mobil indir. Suavi Benim Meskenim Dağlardır Sözleri. Başım Dağ Saçlarım Kardır. Deli Rüzgarlarım Vardır. Benim Meskenim Dağlardır. Başımda saçlarım saçlarım kardır Deli rüzgarların rüzgarı vardır Şehirler bana bana çok dardır Benim meskenim dağlardır. cok guzel bir turku , insani turkuyu dinledigi yerden alip meskenine , daglara goturen... sıkıştık kaldık yine şehirlerin ortasında. insan kaçmak istiyor dağlara. neyse efendim. benim meskenim dağlardır. Şehirler bana bir tuzak İnsan sohbetleri yasak Uzak olun benden uzak Benim meskenim dağlardır dağlar Dağlard...