Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı (Ciltli)

Fatma Aliye Hanım

Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-20
YAZAR Fatma Aliye Hanım
ISBN 9753520737
DOSYA FORMATI 8,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tarih yerinde ve güzel bir benzetmeyle toplumun hafızası diye tanımlanır. Bu hafızanın kayıt defterleri ise tarihsel belgelerdir. Fatma Âliye Hanım’ın Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı kitabı Osmanlının son dönemine tanıklık eden olayları bizatihi yaşayan biri tarafından kaleme alınmıştır. Fatma Âliye Hanım, Ahmet Cevdet Paşa’nın kızı olması dolayısıyla, olayları babasının ve yakın arkadaşlarının bakış açısına göre anlatmaktadır. Zaten gerçeklik ressam için neyse tarihçi için de odur; nasıl ki tek bir manzara yoksa tek bir tarih de yoktur. Geçmiş herkese farklı bir ışık altında görülür. Ahmet Cevdet Paşa ve dönemini anlatan kitap, bizzat kızı tarafından kaleme alınan biyografik bir çalışma olmasının yanı sıra o dönemde meydana gelen birçok olaya ışık tutması bakımından bir hatırat hüviyetindedir. Bu açıdan, elinizdeki eserde yer alan Tanzimat Fermanı’ndan Encümen-i Daniş’e, Mısır sorunundan Osmanlı-Rus savaşına kadar birçok olay ve yine Mustafa Reşit Paşa’dan Ali ve Fuat Paşalara kadar pek çok şahsiyet hakkındaki bilgiler, ayrı bir değer ifade etmektedir. Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı, Ahmet Cevdet Paşayı ve Tanzimat devri olaylarını araştıranlar için değerli tarihsel materyaller sunan bir eser. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı (Ciltli).

...evdet Paşa ve Zamanı kitabı Osmanlının son dönemine tanıklık eden olayları bizatihi yaşayan biri tarafından kaleme alınmıştır ... Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı Ciltli ... . Kitap. Tarih Kitapları. Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı Ciltli. Ahmet Cevdet Paşa ve zamanı. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: 8 dakika önce Amazon Türkiye. Fatma Âliye Hanım'ın Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı kitabı Osmanlının son dönemine tanıklık eden olayları bizatihi yaşayan biri tarafından kaleme alınmıştır. Ahmet Cevdet Paşa Ve Zamanı. Yazar. Fatma Aliye Hanım. Ahmet Cevdet Paşa ve zamanı (ciltli). Fatma Âliye Hanım'ın Ahmet Cevdet Pa ... Kitapi | Ahmet Cevdet Paşa Ve Zamanı ... . Ahmet Cevdet Paşa Ve Zamanı. Yazar. Fatma Aliye Hanım. Ahmet Cevdet Paşa ve zamanı (ciltli). Fatma Âliye Hanım'ın Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı kitabı Osmanlının son dönemine tanıklık eden olayları bizatihi yaşayan biri tarafından kaleme alınmıştır. Fatma Âliye Hanım'ın Ahm.. Fatma Âliye Hanım'ın Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı kitabı Osmanlının son dönemine tanıklık eden olayları bizatihi yaşayan biri tarafından kaleme alınmıştır. : Türkçe. Cildi. : Ciltli. ISBN NO. : 978-975-352-078-7. 18 TL. Fatma Âliye Hanım'ın Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı kitabı Osmanlının son dönemine tanıklık eden olayları bizatihi yaşayan biri tarafından kaleme alınmıştır. Cadde Yurt Dışı Alışveriş Yıldız Fırsat Editörün Seçimi Günün Fırsatı. Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı (Ciltli)/Fatma. Kitabın Orjinal Adı. : Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı (Ciltli). Yayınevi. Fatma Âliye Hanım'ın Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı kitabı Osmanlının son dönemine tanıklık eden olayları bizatihi yaşayan. Alış-Veriş Listeme Ekle. Ahmet Cevdet Paşa ve Zamanı (Ciltli). 18....