Zülkarneyn

Hilal Talay

Zülkarneyn
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-04
YAZAR Hilal Talay
ISBN 6059854238
DOSYA FORMATI 10,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Aşk gibi bir şehir: EdirneDağ gibi bir imparatorluk: Osmanlıİlahi aşk yoluna kalbini adamış evliyalar, vatan yoluna canını adamış evlatlar… Bir imparatorluğa tanıklık eden Selimiye… Selimiye’nin eteklerinde türbeler, efsunlar, hikâyeler… Türk tarihine yer yer acı bir iç çekişle, yer yer tatlı bir tebessümle tanıklık ettiğimiz bu kitapta bize, bir anıt gibi dimdik ayakta duran, güzel şehrimiz Edirne eşlik ediyor. İlahî kudretin gizemleriyle örülmüş, bilimin delilleriyle desteklenmiş, şanlı bir tarihle süslenmiş bu kitabı okurken sadece milletimizin tarihini ve mucizelerini öğrenmekle kalmayıp Edirne’nin tarihi ve sanatsal güzellikleriyle de kucaklaşacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Zülkarneyn i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Zülkarneyn.

...ift boynuzlu) ifadesi kullanılıyor. Kuran-ı Kerim'de adı geçen Zülkarneyn kimdir? Zülkarneyn hangi anlamda kullanılır? Kuran- Kerim'de nasıl geçer? Bu günlerde fazlasıyla merak edilen bu soruların yanıtları ve detaylar ... Zülkarneyn Aleyhisselam - Dinimiz İslam ... ... Hazret-i Zülkarneyn (as), Kur'ân'da ismiyle zikredilen sâlihlerdendir. Kimliği konusunda açık bir nass olmadığı için nebi mi olduğu, veli mi olduğu, sâlih bir padişah mı olduğu hep tartışma konusu olmuştur. Zülkarneyn Kıssası, Kehf Suresin de anlatılan son kıssadır. Bu kıssanın iniş sebepleri ile ilgili çeşitli rivayetler vardır ve bazılarına göre müşriklerin, bazılarına göre de Yahudi'lerin Hz. Zülkarneyn'in kim o ... Kuran-ı Kerim'de Adı Geçen Zülkarneyn Kimdir? Türk Peygamber mi? ... . Zülkarneyn Kıssası, Kehf Suresin de anlatılan son kıssadır. Bu kıssanın iniş sebepleri ile ilgili çeşitli rivayetler vardır ve bazılarına göre müşriklerin, bazılarına göre de Yahudi'lerin Hz. Zülkarneyn'in kim olduğunu bilmek, Yecüc ve Mecüc ün de kimler olduğunu anlamak açısından çok önemlidir. Zülkarneyn kelime manası olarak Arapça "iki boynuz sahibi" demektir. Bunun üzerine kehf suresi nazil olmuştur. Öncelikle zülkarneyn hakkındaki ayetlere bakalım; Bir de sana Zülkarneyn'i soruyorlar. De ki: "Size ondan bir hatıra okuyacağım." (Kehf Suresi, 83). 83- وَيَسْأَلُونَكَ عَن ذِي الْقَرْنَيْنِ "Bir de sana Zülkarneyn'den soruyorlar." Veya ona Zülkarneyn denilmesi, dünyanın iki kısmı olan doğuyu ve batıyı dolaşması sebebiyledir. ZÜLKARNEYN Peygamberin Hayatı ve Mucizeleri. Adı Kur'ân'da geçer. Allah ondan övgü ile bahsetmiştir. Peygamber mi, yoksa veli mi olduğu ihtilâf konusu olmuştur. Zülkarneyn Kıssası, Kehf Suresin de anlatılan son kıssadır. Bu kıssanın iniş sebepleri ile ilgili çeşitli rivayetler vardır ve bazılarına göre müşriklerin, bazılarına göre de Yahudi'lerin Hz. Zülkarneyn kelimesi Arapçadır. Zü ve karneyn kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Zü, sahip ve malik demektir. Karn ise, boynuz, perçem, tepe, zaman, güneş anlamlarına gelir. zülkarneyn kimdir. Abdullah Yolcu. Загрузка... Yecüc-Mecüc Nedir? Zülkarneyn'in Seddi Bugün Nerededir? Zülkarneyn Aleyhisselam. Peygamber veyâ velî. Kur'ân-ı kerîmde kıssası, doğuya ve batıya seferleri zikr edilmiştir. Asıl ismi İskender'dir. Doğuya ve batıya gittiği için İskender-i Zülkarneyn diye anılmıştır. Zülkarneyn'in kim olduğu hususu da, çok farklı şekillerde yorumlanmıştır. Bilindiği gibi Zülkarneyn kelimesi onun esas adı değil, lakabıdır. Onun esas adı hakkında değişik görüşler ileri sürülmüştür....