Aşk-ı Memnu

Halid Ziya Uşaklıgil

Aşk-ı Memnu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-08-08
YAZAR Halid Ziya Uşaklıgil
ISBN 6059384025
DOSYA FORMATI 7,29 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Firdevs Hanım’ın Peyker ve Bihter adında iki kızı vardır. Büyük olan kız Peyker, Nihat adlı bir adamla evlidir. Adnan Bey, Firdevs Hanım’ın kızı Bihter’le evlenmek ister. Adnan Bey, ,ki çocuk sahibi olgun bir adamdır. Firdevs Hanım, Adnan Bey’e gizliden ilgi duymaktadır. Fakat yine de kızını Adnan Bey’e verir. Bihter ve Adnan Bey’in evlilikleri gayet düzgün gitmektedir. Adnan Bey, kızı Nihal’i amcasının oğlu Behlül’le evlendirmek ister. Nihal buna için için sevinir. Fakat çapkın bir genç olan Behlül, Firdevs Hanım’ın kızı Peyker’i sevmektedir. Bir gün piknikte Peyker’in ensesinden öper. Behlül, amcasının karısı Bihter’e de ilgi duymaktadır. Ve bir gün Bihter, Behlül’ün odasına girer. Behlül, Bihter’le biraz konuşmak ister. Bihter’e onu sevdiğini söyler. Bihter ise onu piknikte Peyker’i öperken görmüştür. Bu nedenle genç adama fazla inanmaz. Fakat bir süre sonra Behlül’ün yalanlarına aldanır ve onunla birlikte olur. Artık her gece birlikte olurlar. Nihal, üvey annesi Bihter’in bu gizli olayını öğrenir ve üzüntüsünden hastalanır. Sonunda Adnan Bey de durumu öğrenir. Karısının yanına gider. Fakat karısı odayı açmaz. Çünkü kocasının durumu öğrendiğini anlar. Küçük bir tabancayla intihar eder. Nihal iyileşir ve mutlu mesut hayatlarına devam ederler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aşk-ı Memnu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aşk-ı Memnu.

...ğı Mai ve Siyah'ta bile Aşk-ı Memnu'daki kadar başarılı olamadı ... Sesli Sözlük - Aşk-ı Memnu ... . Aşk-ı Memnu da modern Türk romancılığının başlangıcı sayılan çok önemli bir eseridir. Ana Çizgileriyle Vak'a: Aşk-ı Memnu'da olay Boğaziçi'nde bir sandal gezintisiyle başlar. Kitap: Aşk-Memnu Yazar: Halit Ziya Uşaklıgil Mekan: Göksu Marina Tarih: 09.05.2011 Sunucu: Gülden Türü: Roman Yayınevi: İlk Basım - Hilmi Kitapevi, Yeni Basım - Özgür Yayınevi Katılımcılar: Aycan... Bu romanlar içerisinde Halit Ziya dendiği zaman ilk akla gelenler ... Ask-i Memnu (Original Title) - IMDb ... ... Bu romanlar içerisinde Halit Ziya dendiği zaman ilk akla gelenler Mai ve Siyah ile Aşk-ı Memnu'dur. Aşk-ı Memnu, Halit Ziya Uşaklıgil'in İstanbul'da kaleme aldığı ikinci romanıdır. Aşk-ı Memnu dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Detay Sayfası: Aşk-ı Memnu - Beren Saat - Bihter Yöreoğlu Ziyagil Kimdir? Aşkı Memnu modelleri, Aşkı Memnu özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da. Başarılı Satıcı. asyasyaticaret. Aşk-ı Memnu halit ziya uşaklıgil Yakamoz Yayınevi. Dram, duygusal, aile. Yönetmen: Halit Refiğ. Yıldız: Müjde Ar, Itır Esen, Şükran Güngör vb. Roman Peyker ve Nihat Beyin evlenmesiyle başlar. 1. Bölüm Özeti. Aşkı arayan bir aşk hikayesi... Adnan, on bir yıl önce eşini kaybedince, sosyal hayattan uzaklaşıp köşküne çekilmiş, bütün ilgisini kızı Nihal ve oğlu Bülent'e Adnan Bey ve Bihter'in evlilik kararından Nihal de memnun değildir. Aşk-ı Memnu. Halid Ziya Uşaklıgil tarafından o zamanların zihniyetiyle yazılan Aşk-ı Memnu romanının günümüzde diziye çevrilebileceği kimsenin aklına gelmezdi. Aşk-ı Memnu çık içimden çık dese de unutamayanlar. Bu tweeti alıntılayıp en sevdiğiniz replikleri paylaşır mısınız? Bugün 24 Haziran - Aşk-ı Memnu Veda günü. aşk-ı memnu teriminin Türkçe Türkçe sözlükte anlamı. İlgili Terimler. Aşk-ı Memnu, Halit Ziya Uşaklıgil'in realist-natüralist bir romanıdır. Aşk-ı memnu, 'yasak aşk' demektir. 1) çoğu edebiyat incelemecisi tarafından türk romanının - gerçek anlamda- miladı kabul edilir halit ziya. onun başyapıtı "aşk-ı memnu" ise bugün bile roman tekniği açısından aşılmış değildir....