Genc-Name / Hazine Kitabı

Celaleddin Ergun Çelebi

Genc-Name / Hazine Kitabı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-05
YAZAR Celaleddin Ergun Çelebi
ISBN 6054635153
DOSYA FORMATI 3,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Celâleddin Ergûn Çelebi’nin Genc-nâme’si tasavvuf kültürü açısından önemli bir manzumedir.Hz. Mevlânâ’nın sevgili oğlu Sultan Veled’in kızı Mutahhara Hatun’un Konya’dan Kütahya’ya gelin gelme meselesi, Mevlevilik açısından olduk­ça önemlidir.Sultan Veled’in, Kütahya’ya dua ettigi ve bu güzel sehri cennete benzettigi bilinir.Bu eserde, Kütahya Mevlevihanesi (Dönenler Câmii)’nin kurucusu Celâleddin Ergun Çelebi ve Genc-nâme hakkında özgün bilgiler bulunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Genc-Name / Hazine Kitabı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Genc-Name / Hazine Kitabı.

...-Name - Hazine #- Hazine Kitabı #Genç-Name - Hazine Kitabı ... Genç-Name - Hazine Kitabı - Ürün Arama Motoru ... . Çekirge ile Sincabın Arkadaşlığı. Hayvanat Bahçesi-Her Yaş İçin Boyama Kitabı. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Genc-Name / Hazine Kitabı. Genç-Name - Hazine Kitabı (9786054635153). Marka : Celaleddin Ergun Çelebi. Celâleddin Ergûn Çelebi ... Genç-Name - Hazine Kitabı Fiyatları ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ... . Marka : Celaleddin Ergun Çelebi. Celâleddin Ergûn Çelebi'nin Genc-nâme'si tasavvuf kültürü açısından önemli bir manzumedir.Hz. Celaleddin Ergun Çelebi. Celâleddin Ergûn Çelebi'nin Genc-nâme'si tasavvuf kültürü açısından önemli bir manzumedir. Hz. Plaza - Levent Beşiktaş / İstanbul Tel: Sertifika No: KÜTÜPHANE BİLGİ KARTI / Library Cataloging-in-Publication Data (CIP) Celâleddîn Ergûn Çelebi, Genc-Nâme / Hazine Kitabı Hazırlayan: Doç. Genc-Name / Hazine Kitabı Kısa ve Öz Kitap Özeti. Genc-Name / H...