Bildiğin Gibi Değil

Robert Lustig

Bildiğin Gibi Değil
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-22
YAZAR Robert Lustig
ISBN 6058551565
DOSYA FORMATI 7,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Şeker Hakkında Acı Gerçekler” adlı YouTube videosu izlenme rekorları kıran Robert Lustig bu kitabında son otuz yılda giderek yaygınlaşan bir takım kronik hastalıkların bilimsel ve politik sebeplerini incelerken açlığı ve stresi düzenleyen anahtar hormonların yeniden işlenmesiyle, iyiden iyiye bozulmuş olan beslenme alışkanlığımızı değiştirmeyi amaçlıyor. Diyastatik malt, sorgum pekmezi, dekstran da neyin nesi? Çocuk obezitesi üzerine çalışan endokrin uzmanı Lustig yemek endüstrisi ve değişen dünya ekonomisiyle birlikte yeme alışkanlığının da nasıl tehlikeli bir boyut kazandığını anlatıyor. Metabolizmanın biyokimyasını, mucizevi diet haplarının ardındaki gerçekleri ve yediğimiz besinlerdeki şeker oyunlarını okurken, kitabın ilerleyen bölümlerinde besin tablolarıyla kendi kişisel beslenme programınızı çıkarabileceksiniz. Hormonlar davranışları belirliyor Elinizdeki kitap sağlıklı kilo vermek ve zinde bir yaşama sahip olmak için öne sürdüğü kişisel stratejilerin yanı sıra gelecek nesillerin sağlığını olumlu yönde etkileyecek öneriler de sunuyor. “Bir kalori sadece bir kalori değildir” fikrinden yola çıkarak sağlıklı bir yaşamın dünya çapında yayılması için sunduğu sağlam kanıtlar günlük bir dille irdelenmiş olup, hekimler için de önemli bir başvuru kaynağı niteliğindedir. Hayat kötü gıdalar tüketmek için çok kısa!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bildiğin Gibi Değil i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bildiğin Gibi Değil.

...ğim savruluyor vedalar yordu beni bildiğin gibi değil ... Ali Kınık Bildiğin Gibi Değil Mp3 İndir, Bildiğin Gibi Değil Müzik İndir... ... . böyle tersine dönmez bir yiğit böyle harcanmaz dağlara taşlara bağırasım geliyor içim yanıyor içim bildiğin gibi değil… Em Güllerim devriliyor, Bm Gençliğim savruluyor C Bir ayaz vurdu beni, Am Bm Bildiğin gibi değil. Kahrolsun bu kaldırım, bu nezaket, mutluluk dilekleri… Canım yanıyor canım, bildiğin gibi değil… Gm Güllerim devriliyor, Dm Gençliğim savruluyor, Eb Bir ayaz vurdu beni, Cm Dm Bildiğin gibi değil… Gm Dm Eskiden mevsim seçerdin, Eb Dm Solardın çiçek açardın, Gm Dm F Şimdi ben o ben değilim. Bir nefes bir аhım vаr, Bilmem, ne günаhım vаr? ... Bildiğin Gibi Değil... | En Dandik Blog ... . Bir nefes bir аhım vаr, Bilmem, ne günаhım vаr? Vedаlаr sаrdı beni, Bildiğin gibi değil… Dаllаrım devriliyor, Gençliğim sаvruluyor Bir аyаz vurdu beni, Bildiğin gibi değil… Bilmem, ne günahım var? Vedalar sardı beni, Bildiğin gibi değil… Dallarım devriliyor Bir ayaz vurdu beni, Bildiğin gibi de...