100 Soruda Yeni İş sağlığı ve Güvenliği Yasası

Sadettin Orhan

100 Soruda Yeni İş sağlığı ve Güvenliği Yasası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-10-01
YAZAR Sadettin Orhan
ISBN 6055263911
DOSYA FORMATI 10,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Müstakil bir iş sağlığı ve güvenliği yasası hazırlamak üzere 2006 yılında başlayan çalışmalar, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun yasalaşması ve 30 Haziran 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla tamamlanmış oldu. Yasanın şüphesiz en dikkat çekici yönü, daha önce 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında yer alan ve daha çok 50 ve üzeri işçi çalıştıran ve sanayiden sayılan işyerleri için geçerli olan yükümlülüklerin bütün işyerlerine teşmil edilmesidir. Bu anlamda bir kişinin bile çalıştığı işyerleri iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamına alınmıştır. Ayrıca kamu işyerlerinin de düzenlemeye muhatap olmasıyla, çalışma hayatının tamamını kapsayacak bir iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı ortaya çıkmıştır. Elinizdeki bu çalışma, yaklaşık 1 milyon 400 bin işyerinde uygulanacak İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasıyla ilgili akıllardaki sorulara cevap vermeye çalışmaktadır. Bu yönüyle kitabımız, yasayı uygulayacak olan işverenler, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, yöneticiler ve konuya ilgili kesimler için bir rehber niteliğinde hazırlanmıştır. Elden geldiğince sade ve anlaşılır bir dille kaleme aldığımız çalışmamızla, hedef kitlenin tereddütlerini bir nebze olsun giderebilirsek, amacımıza ulaşmış olacağız. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasına dair ilk çalışma olan kitabımızın, bundan sonraki daha kapsamlı çalışmalara da katkı sağlayacağını umuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 100 Soruda Yeni İş sağlığı ve Güvenliği Yasası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 100 Soruda Yeni İş sağlığı ve Güvenliği Yasası.

...nin Kontrol Listesi. ...yilinda baslayan çalismalar, 6331 sayili Is Sagligi ve Güvenligi Kanununun yasa ... 100 Soruda Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası - Sadettin Orhan... ... . 400 bin isyerinde uygulanacak Is Sagligi ve Güvenligi Yasasiyla ilgili akillardaki sorulara cevap vermeye çalismaktadir. Akademik kategorisinde yer alan Sadettin Orhan - 100 Soruda Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Garanti kapsamındaki ürünlerin Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği uyarınca azami tamir süresi 15 iş günüdür. Sadettin Orhan kitapları ve Adalet Y. 2012 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap Nad ... DOC 100 Soruda Yeni İş Yasası ... . Sadettin Orhan kitapları ve Adalet Y. 2012 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da. Sadettin Orhan, mesleki ve akademik çalışmalarının yanı sıra iş ve sosyal güvenlik alanında ulusal ve uluslararası gelişmelere dair Bugün Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazmaktadır. 17.01 TL. Sadettin Orhan, mesleki ve akademik çalışmalarının yanı sıra iş ve sosyal güvenlik alanında ulusal ve uluslararası gelişmelere dair Bugün Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazmaktadır. 16.63 TL. 100 Soruda Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası-Adalet Yayınevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın... Sadettin Orhan, mesleki ve akademik çalışmalarının yanı sıra iş ve sosyal güvenlik alanında ulusal ve uluslararası gelişmelere dair Bugün Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazmaktadır. ...Eğlence-Mizah Ekonomi Felsefe Gençlik Güncel Kitaplar Hobi Hukuk İslam İstanbul Kitapları İş Dünyası Kağıt Ürünleri Kişisel-Bireysel Gelişim Kitap Kültür Mizah Müzik Oyun Psikoloji-Psikiyatri... Sadettin Orhan, mesleki ve akademik çalışmalarının yanı sıra iş ve sosyal güvenlik alanında ulusal ve uluslararası gelişmelere dair Bugün Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazmaktadır. Sadettin Orhan, mesleki ve akademik çalışmalarının yanı sıra iş ve sosyal güvenlik alanında ulusal ve uluslararası gelişmelere dair Bugün Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazmaktadır. Sadettin Orhan, mesleki ve akademik çalışmalarının yanı sıra iş ve sosyal güvenlik alanında ulusal ve uluslararası gelişmelere dair Bugün Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazmaktadır. Müstakil bir iş sağlığı ve güvenliği yasası hazırlamak üzere 2006 yılında başlayan çalışmalar, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Sepete Ekle. Hukuk Muhakemeleri Kanunu Hakkındaki İlk 10...