Sırru'l Esrar Sırların SırrıAristoteles'den İskender'e Nasihatler

Sırru'l Esrar Sırların SırrıAristoteles'den İskender'e Nasihatler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-07
YAZAR
ISBN 6052071687
DOSYA FORMATI 6,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslâmî dönem tercüme faaliyetleri (9. ve 10. asır) kapsamında Aristoteles’e atfedilen siyasete dâir ilk eser Sırru’l-Esrâr’dır. Bu eserin Ortaçağlarda Doğu’da ve Batı’da sıkça başvurulan ve bilinen bir eser olma hüviyetine sahip olmasında Aristoteles’e atfedilmesi ve İskender’e hitaben yazılması önemli bir rol oynamıştır.Ortaçağdaki yaygın kullanımına ve bilinilirliğine rağmen bu kitabın menşei üzerine sorunlar günümüze kadar gelmiştir. Her ne kadar bir sözde-Aristo metni olduğu kesinse de eserin girişindeki diğer iddialar da sorgulanmaya muhtaçtır. Söz konusu kitabın elimizdeki en eski nüshası Arapçadır ve bu nüshada tercümenin Batrîk oğlu Yuhanna tarafından yapıldığı bilgisi bulunur. Eser, Arapçadan sonra Latinceye ve birçok Avrupa lisanına tercüme edilmiş; birçok sultanın ve kralın, Doğu’nun ve Batı’nın devlet idaresi konusunda başucu kitaplarından biri olmuştur.ilgi alanı yalnızca devlet yönetimi olmayan bir siyasetnâmedir. Ele aldığı konular başta devlet yönetimi olmak üzere sırasıyla, ahlâk, devlet memurlarının tayini ve idaresi, savaş taktikleri, tıp, fizyoloji (ilm-i kıyâfet), kimya, astroloji, taşlar ve bitkiler… olmak üzere oldukça geniş bir muhtevaya sahiptir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sırru'l Esrar Sırların SırrıAristoteles'den İskender'e Nasihatler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sırru'l Esrar Sırların SırrıAristoteles'den İskender'e Nasihatler.

...asete dâir ilk eser Sırru'l-Esrâr'dır ... Sırların Sırrı Sırru'l-esrar : Aristoteles'den İskender'e Nasihatler... ... . Sırların Sırrı - Sırru`l-Esrar Aristoteles`den İskender`e Nasihatler. Sırru'l Esrar Sırların Sırrı Aristoteles'den İskender'e Nasihatler. İslâmî dönem tercüme faaliyetleri (9. ve 10. asır) kapsamında Aristoteles'e atfedilen siyasete dâir ilk eser Sırru'l-Esrâr'dır. 10 TL. İslamî dönem tercüme faaliyetleri (9. ve 10. asır) kapsamında Aristoteles'e atfedilen siyasete dair ilk eser Sırru'l-Esrar'dır. Forgetten Password? Home ›. Details f ... Sırların Sırrı - Sırru'l-Esrar Aristoteles'den İskender'e Nasihatler ... . Forgetten Password? Home ›. Details for: Sırların sırrı. : İslam Kavas. Sırların Sırrı - Sırru'l-Esrâr; Aristoteles'den İskender'e Nasihatler. dönem tercüme faaliyetleri (9. ve 10. asır) kapsamında Aristoteles'e atfedilen siyasete dâir ilk eser Sırru'l-Esrâr'dır....