Ali İhsan Tola

İhsan Atasoy

Ali İhsan Tola
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-20
YAZAR İhsan Atasoy
ISBN 6051313504
DOSYA FORMATI 4,33 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ali İhsan Tola, Üstad Bediüzzaman’ın harikulade hallere mazhar, maddî ve manevî ilimlerle mücehhez, çok yönlü, nev-i şahsına münhasır bir talebesidir. Nebatat, madeniyat ve ledünniyat gibi farklı ilimlerin sırlarına vakıftır.Ali İhsan Tola, orman mühendisi olarak zaten bitki ve ağaçlarla ilgili bir bilgi altyapısına sahiptir. Ancak Üstad’la görüşmesi sırasında, bildiklerinin çok ötesinde, Üstad’ın ona yepyeni ufuktbilmediğim çok derin sırlardan bahsederek beni hayrette bırakmıştı” demesi anlamlıdır.Sav’da risaleleri teksir ederken Üstad’ın himmetiyle bitkilerin esrarı kendisine açılır. Lokman Hekim gibi, bitkiler kendi dilleriyle konuşup neye yaradıklarını, hangi dertlere deva olduklarını ona anlatmaya başlarlar. O da birer şifa kaynağı olan bu bitkiler üzerinde çalışır, yanına gelen binlerce insana iman hakikatleriyle birlikte maddî olarak da şifa dağıtır. Soranlara, bu işi kendiliğinden yapmadığını, özel olarak tavzif edildiğini, asıl gayesinin Tıbb-ı Nebevî’yi ihya olduğunu ifade eder.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ali İhsan Tola i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ali İhsan Tola.

...manevî ilimlerle mücehhez, çok yönlü, nev-i şahsına münhasır bir talebesidir ... Hayatımda İz Bırakanlardan Bir Nur Talebesi : Ali İhsan Tola ... . Kitap Adı: Ali İhsan Tola Yazar: İhsan Atasoy Yayıncı: Nesil Yayınları Sayfa Sayısı: 448. Ali İhsan Tola, orman mühendisi olarak zaten bitki ve ağaçlarla ilgili bir bilgi altyapısına sahiptir. Ali İhsan Tola ilk ziyarete gittiğinde Üstad, kendisine uzmanlık alanı olan orman ve bitkilerin sırlarından bahseder. Ali İhsan Tola da cevaben, 'Üstad'ın himmetiyle açıldı. A.İhsan TOLA abinin ... Ali İhsan Tola Ağabeyden Bir Hatıra ... . Ali İhsan Tola da cevaben, 'Üstad'ın himmetiyle açıldı. A.İhsan TOLA abinin kitabında yazan bazı tavsiyeleri birisi derlemiş Ali Ihsan Tola abi de; ➡Cevşen ➡Celcelutiye gibi dualar okur ve nur dersleri yapar. Ali İhsan Tola kitabının PDF dosyasını indirip okumanız için bu içeriğimizi oluşturduk. Bundan ötürü yazar İhsan Atasoy tarafından yazılan Ali İhsan Tola kitabının linki olmayabilir. Ali İhsan Tola, orman mühendisi olarak zaten bitki ve ağaçlarla ilgili bir bilgi altyapısına sahiptir. Baskı Yılı:2012 Yayınevi:Nesil Yayınları Ali İhsan Tola kitabı Türkçe olarak yazılmıştır. Hayatımda İz Bırakanlardan Bediüzzaman'ın Lokman Hekim ruhlu talebesi: Ali İhsan Tola. Ali İhsan Tola ilk ziyarete gittiğinde Üstad, kendisine uzmanlık alanı olan orman ve bitkilerin sırlarından bahseder. Ali İhsan Tola ile Atıf Ural'ı Menderes'e göndermişti. Seyahatini tehir etmesini istiyordu. Arkadaşlar Menderes İstanbul'a gittiği için görüşemediler....