İbn Haldun'un Mukaddime'sinde Maişet Yolları

Ozan Sağsöz

İbn Haldun'un Mukaddime'sinde Maişet Yolları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-01
YAZAR Ozan Sağsöz
ISBN 6057947253
DOSYA FORMATI 8,42 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ozan Sağsöz bu çalışmasında İslam düşünce tarihinin önemli isimlerinden biri olan İbn Haldun'u ve onun klasik eseri Mukaddime'yi iktisadi düşünce tarihi perspektifinden değerlendiriyor. İbn Haldun’un içinde bulunduğu tarihyazımı geleneği hakkında bilgi verdikten sonra, onun bu gelenekle ilişkisinin ana hatlarını belirlemeye çalışıyor. Sağsöz, İbn Haldun’un tarih çalışmaları için meydana getirdiği umran biliminin metodolojik çerçevesini çiziyor ve Mukaddime'de tasvir edilen toplumsal hayatın iktisadi görünümlerini analitik bir düzlemde inceliyor. Mukaddime'de iş bölümü, geçim yolları ve insan ihtiyaçları gibi temel kavramları, İbn Haldun öncesi ve sonrası düşünce tarihi sürekliliğinde değerlendiriyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İbn Haldun'un Mukaddime'sinde Maişet Yolları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İbn Haldun'un Mukaddime'sinde Maişet Yolları.

...ünasebette bulunmasına yol açar. aldığını söyler, çünkü maişet zarûrî ve tabîîdir, ilim ise lükstür ... Bilim ve Sanat Vakfı | İbn Haldun'un Mukaddime'sinde Maişet Yolları ... . Anasayfa İbn Haldun`un Mukaddime`sinde Maişet Yolları. Bu tagda ait henüz ürün eklenmemiş.. Mukaddime'de iş bölümü, geçim yolları ve insan ihtiyaçları gibi temel kavramları, İbn Haldun öncesi ve sonrası düşünce tarihi sürekliliğinde değerlendiriyor. 17.60 TL. Mukaddime'de iş bölümü, geçim yolları ve insan ihtiyaçları gibi temel kavramları, İbn Haldun öncesi ve s ... Bir "Mukaddime" Okuması: İbn Haldun'un Mukaddimesi'nde Maişet... ... . Mukaddime'de iş bölümü, geçim yolları ve insan ihtiyaçları gibi temel kavramları, İbn Haldun öncesi ve sonrası düşünce tarihi sürekliliğinde değerlendiriyor. Sağsöz ile Vakıfbank Kültür Yayınları'nın İnsan ve Toplum serisinin de ilk kitabı olan İbn Haldun'un Mukaddime'sinde Maişet Yolları'nı kitabını konuşacağız. Kitabın arka kapağından İbn Haldun'un içinde bulunduğu tarihyazımı geleneği hakkında bil. Alış-Veriş Listeme Ekle. İbn Haldun'un Mukaddime'sinde Maişet Yolları....