Bir Ömür DüşünmekAhmet Arslan’la Nehir Söyleşi

Prof. Dr. Ahmet Arslan

Bir Ömür DüşünmekAhmet Arslan’la Nehir Söyleşi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-09
YAZAR Prof. Dr. Ahmet Arslan
ISBN 6059305020
DOSYA FORMATI 4,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Profesyonel olarak felsefe ve felsefecilerle ilgili olmayanların en büyük şikâyeti felsefenin pratik hayattan kopuk olduğu serzenişidir. “Anlaşılmaz” problemleri daha da “anlaşılmaz” kavramlarla ifade eden metinler, felsefeye ilgi duymayı dahi korkulu bir süreç haline getirmeye yetmiştir.Ahmet Arslan felsefeye karşı bu tür basmakalıp ithamların canlı reddiyesidir. Arslan, kitaplarında her gün karşılaştığımız ama çoğunlukla farkına varmadığımız felsefî problemleri basit bir konuşma diliyle ama derinliği kaybetmeden okuyucusuna aktarmasıyla meşhurdur. Antik felsefe ve İslam felsefesi üzerine düşünmek isteyen herkesin yolu bir şekilde Ahmet Arslan’dan geçer.Ama bu söyleşimizde Arslan bize sadece felsefenin ne olduğunu değil ama bir felsefeci gibi yaşamanın ve düşünmenin ne olduğunu anlatıyor. Bu sayede nadiren rastlanan zengin bir tecrübe, okumayı ve düşünmeyi seven herkesin erişimine açılıyor. Ahmet Arslan’ın hayatı ve düşünceleri ile felsefenin ve Türkiye’nin problemlerini tartıştığımız bu kitapla, felsefe ile sahici bir ilişki kurmanın ne olduğunu aktarıyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Ömür DüşünmekAhmet Arslan’la Nehir Söyleşi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Ömür DüşünmekAhmet Arslan’la Nehir Söyleşi.

...lan felsefeye karşı bu tür basmakalıp ithamların canlı reddiyesidir ... Bir Ömür Düşünmek; Ahmet Arslan'la Nehir Söyleşi - Kolektif... ... . Antik felsefe ve İslam felsefesi üzerine düşünmek isteyen herkesin yolu bir şekilde Ahmet Arslan'dan geçer. Dr. Ahmet Arslan tarafından kaleme alınan Bir Ömür Düşünmek & Ahmet Arslan'la Nehir Söyleşi Pdf Oku isimli 428 sayfadan oluşan kitap; EKSİ KİTAPLAR yayınevinin 9/3/2019 Cumartesi tarihinde... 27.36 TL. Ahmet Arslan'ın hayatı ve düşünceleri ile felsefenin ve Türkiye'n ... Bir Ömür Düşünmek - Ahmet Arslan'la Söyleşi - Bana Bir Şey Öğret ... . Ahmet Arslan'ın hayatı ve düşünceleri ile felsefenin ve Türkiye'nin problemlerini tartıştığımız bu kitapla, felsefe ile sahici bir ilişki kurmanın ne olduğunu aktarıyoruz. Ahmet Arslan felsefeye karşı bu tür basmakalıp ithamların canlı reddiyesidir. Antik felsefe ve İslam felsefesi üzerine düşünmek isteyen herkesin yolu bir şekilde Ahmet Arslan'dan geçer. Prof. Dr. Ahmet Arslan. Profesyonel olarak felsefe ve felsefecilerle ilgili olmayanların en büyük şikâyeti felsefenin pratik hayattan kopuk olduğu serzenişidir. Ahmet Arslan felsefeye karşı bu tür basmakalıp ithamların canlı reddiyesidir. Antik felsefe ve İslam felsefesi üzerine düşünmek isteyen herkesin yolu bir şekilde Ahmet Arslan'dan geçer. Ahmet Arslan felsefeye karşı bu tür basmakalıp ithamların canlı reddiyesidir. Antik felsefe ve İslam felsefesi üzerine düşünmek isteyen herkesin yolu bir şekilde Ahmet Arslan'dan geçer. Ahmet Arslan felsefeye karşı bu tür basmakalıp ithamların canlı reddiyesidir. Antik felsefe ve İslam felsefesi üzerine düşünmek isteyen herkesin yolu bir şekilde Ahmet Arslan'dan geçer....