Hitler TehdidiTürk-Alman İlişkilerinde Bir Kriz Dönemi

Mehmet Şahin

Hitler TehdidiTürk-Alman İlişkilerinde Bir Kriz Dönemi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-03
YAZAR Mehmet Şahin
ISBN 6058713994
DOSYA FORMATI 12,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu zamana kadar incelenememiş bir bakış açısıyla irdelemektedir. Şahin, 1933-1945 yılları arasındaki Türk Dış Politikası çerçevesi içerisinde bu çalışmanın amacını; Almanya-Türkiye ilişkilerinin geçirdiği süreçleri analiz etmek, Türkiye'nin II. Dünya Savaşı'nın olumsuz etkilerinden korunmak ayrıca Batı Bloğunu da karşısına almamak ve özellikle Almanya ile olan ekonomik ilişkilerini de zarara uğratmamak amacıyla dengeli bir politika izlediğini ortaya koymak, Hitler'in Türkiye'nin dış politikasında belirleyici olmak için iç politikasında da baskı oluşturmaya çalıştığı tespitini vurgulamak, söz konusu gelişmelerin Türk Dış Politikası'nda gösterdiği tepkilerin daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve II. Dünya Savaşının olumlu ve olumsuz sonuçlarını incelemek olarak belirtmiştir. Şahin'in ortaya koyduğu bu çalışma sayesinde; Adolf Hitler'in Türk Dış Politikası'nda ne oranda etkili olduğu, Türk diplomasisinin bu etkiye karşı ne gibi manevralar belirlediği ve İngiliz-Sovyet-Alman denkleminde kendisini nasıl güvende tutmaya çalıştığı gözler önüne serilecektir. Şahin'in bu eseri, tarihin söz konusu döneminin idrak edilmesine ve böylece geçmişin doğru anlaşılarak savunma reflekslerinin canlı olmasına katkı sağlayacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hitler TehdidiTürk-Alman İlişkilerinde Bir Kriz Dönemi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hitler TehdidiTürk-Alman İlişkilerinde Bir Kriz Dönemi.

...kası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu zamana kadar incelenememiş bir bakış açısıyla ... (PDF) Hitler Dönemi Türk-Alman Anlaşmaları ... ... Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu zamana kadar .. Mehmet Şahin tarafından yazılan ve ADOM tarafından piyasaya sürülen Hitler Tehdidi Türk-Alman İlişkilerinde Bir Kriz Dönemi için diğer detayları da yukarıdaki linkte bulabilirsiniz. 11.70 TL. Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nı ... Hitler Tehdidi Türk-Alman İlişkilerinde Bir Kriz Dönemi PDF İndir... ... . 11.70 TL. Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu zamana kadar incelenememiş bir bakış açısıyla... 9.54 TL. Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu zamana kadar incelenememiş bir bakış açısıyla... Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu zamana kadar incelenememiş bir bakış açısıyla... Hitler Tehdidi; Türk-Alman İlişkilerinde Bir Kriz Dönemi. Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu... 12.50 TL. Şahin, 1933-1945 yılları. Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu zamana kadar... Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dış Politikası'nın kriz yaşadığı bir dönemi ve Hitler tehdidini bu zamana kadar .. Mehmet Şahin. Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Doktor Adayı Mehmet Şahin özellikle Türk Dı...