Şarkiyatçılık ve İslamAvrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistan’daki Şark Despotizmi Üzerine Görüşleri

Michael Curtis

Şarkiyatçılık ve İslamAvrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistan’daki Şark Despotizmi Üzerine Görüşleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-11-02
YAZAR Michael Curtis
ISBN 6059253062
DOSYA FORMATI 12,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Michael Curtis bu eserinde, Şark despotizmi hakkında tarihsel bir analiz sunarak Avrupa ve Doğu arasındaki karmaşık, olumlu-olumsuz etkileşimi ortaya koymaktadır. Ayrıca Doğunun Batı emperyalizminin daimi kurbanı olduğuna dayanan yanlış inancı ve Batıkların Doğu ve Müslüman toplumlar hakkında nesnel yorumlara sahip olamayacağı görüşünü de eleştirmektedir.Eser, Avrupanın Şark despotizmi hakkındaki görüşlerini tek taraflı ve ön yargılı bir gözleme dayanarak değil, Doğuda hâkim olan rejimin gerçek tutum ve yöntemleri hakkındaki bilgiye dayanarak ele almaktadır. Curtis, Şark despotizmi kavramının nasıl şekillendiğine; Batı siyaset ve düşünce tarihi ile Orta Doğu ve Hindistanda değişen olgular bağlamında nasıl ifade edildiğine açıklık getirmektedir. Kitapta, Batılı seyyahların Müslüman ülkelerde yaptıkları gözlemler ve Montesquieu, Edmund Burke, Tocqueville, James ve John Stuart Mili, Kari Marx ve Max Weber gibi modern batı düşüncesinin kurucu düşünürlerinin analizleri üzerinde değerlendirme yapılmaktadır. İngilizce okuyan dünyada ilgi ve hayranlıkla karşılanan bu kitabın Türkçede de büyük bir boşluğu doldurması hedeflenmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Şarkiyatçılık ve İslamAvrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistan’daki Şark Despotizmi Üzerine Görüşleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Şarkiyatçılık ve İslamAvrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistan’daki Şark Despotizmi Üzerine Görüşleri.

...hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası ... Şarkiyatçılık ve İslam Avrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve... ... . (#522747195). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Şarkiyatçılık ve İslam; Avrupalı... Ana Sayfa. Son Eklenen Yayınlar. Şarkiyatçılık ve İslam Avrupalı Düşünürl... ...Orta Asya ve Hindistan'daki şark despotizmi üzerine görüşleri / Michael Curtis ; Türkçesi in the Middle East and India ISBN 978-605-9253-06-2 1. Oryantalizm 2. Şarkiyatçılık Türkçe. ...d ... Şarkiyatçılık Ve İslam Avrupalı Düşünürlerin Orta Doğu... - ePttAVM ... . Oryantalizm 2. Şarkiyatçılık Türkçe. ...düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistan'daki şark despotizmi Orta Doğu ve Hindistan'daki şark despotizmi üzerine görüşleri. Coğrafi Konu: İslam ülkeleri -- Dış kamuoyu, Avrupa. Ek Yazar Ürün Adı: Şarkiyatçılık ve İslam Avrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistandaki Şark Despotizmi Üzerin. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Curtis, Şark despotizmi kavramının nasıl şekillendiğine; Batı siyaset ve düşünce tarihi ile Orta Doğu ve Hindistanda değişen olgular bağlamında nasıl ifade edildiğine açıklık getirmektedir. Curtis, Şark despotizmi kavramının nasıl şekillendiğine; Batı siyaset ve düşünce tarihi ile Orta Doğu ve Hindistanda değişen olgular bağlamında nasıl ifade edildiğine açıklık getirmektedir. Şarkiyatçılık ve İslam Avrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistandaki Şark Despotizmi Üzerin - Michael Curtis. Matbu Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 34...