Ay Işığı ve Kısa Hikayeler

Guy de Maupassant

Ay Işığı ve Kısa Hikayeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-01
YAZAR Guy de Maupassant
ISBN 6058132962
DOSYA FORMATI 6,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Tanrı bunu neden yapmıştı? Geceler uykuya, bilinçsizliğe, dinlenişe, her şeyi unutuşa ayrıldığına göre, onu gündüzlerden daha güzel, şafaklardan, akşamlardan daha hoş yapmak nedendi? Sonra niçin bu ağır, bu baştan çıkarıcı, bu güneşten daha şiirli, bu öylesine kapalı olduğu için gün ışığıyla aydınlatılamayacak kadar minik ve gizemli şeyleri aydınlatmaya adanmış gibi görünen yıldız gelip de karanlıkları nasıl böyle saydamlaştırıyordu?İnsanlar yataklarında olduklarına ve hiçbir şey göremediklerine göre bu büyüleyici güzelliğin bolluğu nedendi? Bu olağanüstü gösteri, gökyüzünden yeryüzüne serpilmiş şiirsel bolluk kimin içindi?" Guy de Maupassant (1850-1893) hikâyeleri bir bütün olarak ele alındığında, döneminin Fransız toplumunun zengin bir panoraması çıkar ortaya. Her türlü ortam ve bu ortama uygun karakterlere yer verdiği hikâyeleri kişisel yaşamından da birçok iz taşır. Maupassant günümüzde de, herkesin tat alabileceği, hem belirli bir düzeyi tutturan, hem de belirli ölçüde popüler olabilen yeni edebiyatın yaratıcısı olarak kabul edilir.Tanınmış hikâyelerinden Ay Işığı'nın adını taşıyan bu derlememizde Guy de Maupassant'nın aralarında Horla ve Bayan Harriet'in de bulunduğu on bir hikâyesi yer alıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ay Işığı ve Kısa Hikayeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ay Işığı ve Kısa Hikayeler.

...'nın aralarında Horla ve Bayan Harriet'in de bulunduğu on bir hikayesi yer alıyor ... OfisYurdu, Ay Işığı ve Kısa Hikayeler ... . 9.60 TL. Ay Işığı ve Kısa Hikayeler-Cem Yayınevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. 9 TL. Tanınmış hikayelerinden Ay Işığı'nın adını taşıyan bu derlememizde Guy de Maupassant'nın aralarında Horla ve Bayan Harriet'in de bulunduğu on bir hikayesi yer alıyor. Guy de Maupassant (1850-1893) hikâyeleri bir bütün olarak ele alındığında, d ... Ay Işığı ve Kısa Hikayeler ... . Guy de Maupassant (1850-1893) hikâyeleri bir bütün olarak ele alındığında, döneminin Fransız toplumunun zengin bir panoraması çıkar ortaya. Tanınmış hikâyelerinden Ay Işığı'nın adını taşıyan bu derlememizde Guy de Maupassant'nın aralarında Horla ve Bayan Harriet'in de bulunduğu on bir hikâyesi yer alıyor. Guy de Maupassant. "Tanrı bunu neden yapmıştı? Geceler uykuya, bilinçsizliğe, dinlenişe, her şeyi unutuşa ayrıldığına göre, onu gündüzlerden daha güzel, şafaklardan... Tanınmış hikâyelerinden Ay Işığı'nın adını taşıyan bu derlememizde Guy de Maupassant'nın aralarında Horla ve Bayan Harriet'in de bulunduğu on bir hikâyesi yer alıyor. Read Ay Işığı -8.Bölüm from the story AY IŞIĞI (KISA HIKAYE) by AyseBeyazay (jg) with 89 reads. austingray, acaciaclark. Önceki Bölüm -- Ayağımı yere vurup ba... Tanınmış hikayelerinden Ay Işığı'nın adını taşıyan bu derlememizde Guy de Maupassant'nın aralarında Horla ve Bayan Harriet'in de bulunduğu on bir hikayesi yer alıyor. Guy de Maupassant. "Tanrı bunu neden yapmıştı? Geceler uykuya, bilinçsizliğe, dinlenişe, her şeyi unutuşa ayrıldığına göre, onu gündüzlerden daha güzel, şafaklardan......