Türkiye’de Din Algısı

Emeti Saruhan

Türkiye’de Din Algısı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-20
YAZAR Emeti Saruhan
ISBN 9753524858
DOSYA FORMATI 12,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye’de Din Algısı Emeti Saruhan’ın Türkiye’de düşünce, eğitim ve kültür hayatına emeği geçen isimlerle yaptığı söyleşilerden oluşuyor. Bundan birkaç yıl önce “Biraz Muhabbet” adıyla yayımlanmaya başlayan söyleşiler iki yılı aşkın bir süre içinde, Türkiye’de şu ya da bu şekilde İslami meselelere kafa yormuş ve bu tartışmaları besleyen alanlarda çalışmış, farklı kuşaktan temsilcileri bir araya getirdi: Abdurrahman Arslan, Ali Bardakoğlu, Celal Yeniçeri, Emin Işık, İsmail Kara, M. Sait Şimşek, Mahmud Erol Kılıç, Mehmet Akif Aydın, Mustafa Çağırıcı, Mustafa Kara, Mustafa Özel, Nazife Şişman, Necdet Subaşı, Necip Taylan, Ömer Tuğrul İnançer, Rahmi Yaran, Sadettin Ökten, Süleyman Seyfi Öğün, Tayyar Altıkulaç, Teoman Duralı. Toplumumuza bilhassa düşünce hayatı başta olmak üzere kalıcı değerler katan bu kişiler, bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaştılar. Hayatlarını ve çalışmalarını anlatırken, istikamet kaybına uğramaksızın her durumda sorumluluk duygusuyla hareket etmenin önemini göstermiş oldular. Bir tür hatırlama ve hatırlatma eylemi de denebilecek Türkiye’de Din Algısı yakın tarihimizden geleceğe iz bırakanları, dini hayatımızın ana damarlarını ve beslenme kaynaklarını tanımak için güzel bir adım. Dahası kendimize ayna tutan metinler olduğu rahatlıkla söylenebilir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye’de Din Algısı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye’de Din Algısı.

...uşuyor, Afet İnan imzasıyla çıkan "Medeni Bilgiler" isimli kitaptan iktibaslar (alıntı) sunuyorduk ... Toplumun Din Algısı | İktibas Çizgisi ... . Düşünülen Türkiye de şöyle özetleniyor Türkiye'de Toplumun Din Algısı. Hazırlayan: Hazar Derneği Yorum yapılmamış Paylaş "Araştırmada bu amaca yönelik Türkiye İran olur mu? Başörtüsü yasağı kalkmalı mı? 18.15 TL. Türkiye'de Din Algısı Emeti Saruhan'ın Türkiye'de düşünce, eğitim ve kültür hayatına emeği geçen isimlerle yaptığı söyleşilerden oluşuyor. 18.15 TL. Türkiye'de Din Algısı Emeti Saruhan'ın Türkiye'de düşünce, eğitim ve kültür hayat ... Türkiye De Din Algısı - Lazımbana'da ... . 18.15 TL. Türkiye'de Din Algısı Emeti Saruhan'ın Türkiye'de düşünce, eğitim ve kültür hayatına emeği geçen isimlerle yaptığı söyleşilerden oluşuyor. Emeti Saruhan. Türkiye'de Din Algısı Emeti Saruhan'ın Türkiye'de düşünce, eğitim ve kültür hayatına emeği geçen isimlerle yaptığı söyleşilerden oluşuyor. 20.79 TL. Türkiye'de Din Algısı Emeti Saruhan'ın Türkiye'de düşünce eğitim ve kültür hayatına emeği geçen ...