Öteki Yunan Sol'uSyriza'nın Solundaki Parti ve Örgütler

Kemal Ülker

Öteki Yunan Sol'uSyriza'nın Solundaki Parti ve Örgütler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-07
YAZAR Kemal Ülker
ISBN 6054906215
DOSYA FORMATI 3,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yunanistan'da 2012 yılındaki genel seçimlerde önemli bir çıkış yapan Syriza (Radikal Sol Koalisyon), 25 Ocak 2015 tarihinde yapılan genel seçimleri kazanarak sadece Yunanistan'da değil tüm dünyada solun tarihinde az görülen bir başarıya imza attı.Ne var ki Syriza çok kısa bir süre içinde Troyka olarak adlandırılan Avrupa Birliği, Avrupa Merkez Bankası ve İMF’in kemer sıkma politikalarına teslim oldu.20 Eylül 2015 tarihinde yapılan erken genel seçimde sandıktan yeniden birinci parti olarak çıkan Syriza’nın başını çektiği koalisyon hükümetinin programı belli: Esnek çalışmayı yaygınlaştıracak, iş güvencesinin kalan kırıntılarını ortadan kaldıracak, emeklilik yaşını yükseltecek, tarımda küçük çiftçiye uygulanan vergileri ikiye katlayacak, bir özelleştirme furyası başlatacak, esnafı ezecek...Peki, çare sol değil miydi? Evet, halen de öyle: Syriza'nın solunda da bir Sol var. Üstelik bu sol koalisyona girmeyen Yunanistan Komünist Partisi'nden (KKE) ibaret değil. Syriza’nın solu KKE’den başka çok çeşitli parti ve grupların yer aldığı, muazzam bir zenginliğe sahip.Son genel seçimde Syriza dışındaki sosyalist partiler toplam yüzde 9,3 oranında oy aldılar. Umudunu Syriza'dan kesmeyenler ve gelecekte Öteki Yunan Solu’nun oynayacağı yaşamsal rolü göremeyenler için bile bunun küçümsenemeyecek bir oy oranı olduğu çok açık.Öyleyse, bugün, Öteki Yunan Solu’nu tanımanın tam zamanıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Öteki Yunan Sol'uSyriza'nın Solundaki Parti ve Örgütler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Öteki Yunan Sol'uSyriza'nın Solundaki Parti ve Örgütler.

..... Peki, çare sol değil miydi? Evet, halen de öyle: Syriza'nın solunda da bir Sol var ... Öteki Yunan Sol'u Syriza'nın Solundaki Parti ve Örgütler ... . Üstelik bu sol koalisyona girmeyen Yunanistan Komünist Partisi'nden (KKE) ibaret değil. Öteki Yunan Sol'u Syriza'nın Solundaki Parti ve Örgütler, Kemal Ülker açıklamaları. Syriza'nın solu KKE'den başka çok çeşitli parti ve grupların yer aldığı, muazzam bir zenginliğe sahip. Öyleyse, bugün, Öteki Yunan Solu'nu tanımanın tam zamanıdır. gizle ...more. Peki, çare sol değil miydi? Evet, halen de öyle: Syriza'nın solunda ... Öteki Yunan Sol'u Syriza'nın Solundaki Parti ve Örgütler ... . gizle ...more. Peki, çare sol değil miydi? Evet, halen de öyle: Syriza'nın solunda da bir Sol var. Üstelik bu sol koalisyona girmeyen Yunanistan Komünist Partisi'nden (KKE) ibaret değil. Syriza'nın solu KKE'den başka çok çeşitli parti ve grupların yer aldığı, muaz...