Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği

Doç. Dr. Mustafa Öztoprak

Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-12-30
YAZAR Doç. Dr. Mustafa Öztoprak
ISBN 6051801674
DOSYA FORMATI 4,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Endülüs, İslâm kültür ve medeniyetinin en önemli unsur­larından birini teşkil etmektedir. İslâmi ilimlerin birçok dalında, Endülüslü âlimlerin ürettiği eserler ön plana çıkmaktadır. Endülüs­lü âlimlerin çalışmaları, hem dini hem de pozitif ilimlerde varlık göstermektedir. Dolayısıyla Endülüs kültür ve medeniyet inşası, sadece kendi bölgesini değil, Avrupa'ya ve İslâm dünyasına derin etkiler meydana getirmiştir.İslâmi ilimlerde Endülüs birikimi, Doğu İslâm dünyasınındaki çalışmaları da etkilemiştir. Farklı dallardaki ilmi değerlendirmelerde Endülüslü âlimlerin görüşlerine bakılmadan meseleleri sonuca bağlamak fevkalade zordur. Mezkûr alandaki eserler, Doğu İslâm dünyasındaki âlimler ve ilim meclisleri tarafın­dan başvurulması gereken kitaplar olarak dikkate alınmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği.

...itime Destek Vakfı}, year = {2015}, volume = {13}, pages = {159 - 165}, doi = {}, title = {Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği ... Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği - Mustafa... - Köln Kütüphane ... ... Anasayfa Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği. Mustafa Öztoprak. Sepete At Hemen Al. 13.48 TL. İslâmi ilimlerde Endülüs birikimi, Doğu İslâm dünyasınındaki çalışmaları da etkilemiştir. Farklı dallardaki ilmi değerlendirmelerde Endülüslü âlimlerin görüşlerine bakılmadan meseleleri... Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği adlı kitap beş makaleden oluşmaktadır. durulmakta ve bunların Doğu İslam dünyas ... Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği, Mustafa Öztoprak »... - Kidega ... ... Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği adlı kitap beş makaleden oluşmaktadır. durulmakta ve bunların Doğu İslam dünyasına yapılan ilmi seyahatler neticesinde Endülüs e girdiğine değinilmektedir. 9.72 TL. Endülüs, İslam kültür ve medeniyetinin en önemli unsurlarından birini teşkil etmektedir. İslami ilimlerin birçok dalında, Endülüslü alimlerin ürettiği eserler ön plana çıkmaktadır. Farklı Yönleriyle Endülüs Hadisçiliği. ₺9.20₺12.96. Endülüs, İslâm kültür ve medeniyetinin en önemli unsurların... R_aidefix0000000679722. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçl...