Osmanlı’da Müderris Bir Sufi Muhammed Hadimi

Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek

Osmanlı’da Müderris Bir Sufi Muhammed Hadimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-08
YAZAR Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek
ISBN 6053512301
DOSYA FORMATI 11,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Muhammed Hâdimî (1113-1176/1701-1762) 18. Yüzyıl Osmanlı toplumunun meşhur âlim ve mutasavvıf şahsiyetlerinden biridir. Onu önemli bir sima kılan pek çok özelliği olmakla birlikte fıkıh usulü alanındaki çalışmaları, kendi adıyla özdeşleşen ve pek çok âlimin yetişmesine vesile olan medresenin müderrisi olması, Nakşbendî-Müceddidî tarikatının şeyhi ve çeşitli alanlara dair birçok eseri yazan bir müellif olması gibi birkaçı hatırlatılabilir.Muhammed Hâdimî’nin fıkıh âlimi olarak tanınması onun tasavvuf sahasındaki gayret ve fikirlerinin yeterince bilinmemesine neden olmuştur. Hem fıkıh alanında şöhreti olan bir müderris hem de Nakşbendî-Müceddidî geleneğine mensup bir tekke şeyhi olması bizce onun önemli ve üzerinde durulması gereken özelliklerinden biridir. Elinizdeki bu çalışmanın birinci bölümünde MuhammedHâdimî’nin hayatı ve eserleri, ikinci kısmı tasavvufî konulara ilişkin genel yaklaşımını ortaya koymakla sınırlandırılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı’da Müderris Bir Sufi Muhammed Hadimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı’da Müderris Bir Sufi Muhammed Hadimi.

...dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz ... Osmanlı'da Müderris Bir Sufi Muhammed Hâdimî... | ilgikitap.com ... . 15 TL. Osmanlı'da Müderris Bir Sufi: Muhammed Hadimi-Hikmetevi Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... Hem fıkıh alanında şöhreti olan bir müderris hem de Nakşbend Müceddid geleneğine mensup bir tekke şeyhi olması bizce onun önemli ve üzerinde durulması gereken özelliklerinden biridir. Muhammed Hâdimî (1113-1176/1701-1762) 18. Yüzyıl Osmanlı top ... OSMANLI'DA MÜDERRIS BIR Sufi: Muhammed Hadimi... | PicClick ... . Muhammed Hâdimî (1113-1176/1701-1762) 18. Yüzyıl Osmanlı toplumunun meşhur âlim ve mutasavvıf şahsiyetlerinden biridir. Hem fıkıh alanında şöhreti olan bir müderris hem de... 14 TL. Hem fıkıh alanında şöhreti olan bir müderris hem de Nakşbendî-Müceddidîgeleneğine mensup bir tekke şeyhi olması bizce onun önemli ve üzerinde durulması gereken özelliklerinden biridir....