Etkili Öğretim Tasarımı

Gary R. Morrison

Etkili Öğretim Tasarımı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-28
YAZAR Gary R. Morrison
ISBN 6055461225
DOSYA FORMATI 6,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Etkili Öğretim Tasarımı bu kitabının bu baskısı Jerry'nin ilk kitaplarından biri, temel referans olarak alınmış ve bu zamana kadar çeşitli değişikliklerle bu baskıya ulaşmıştır. Jerry'nin 1971 yılında Öğretim Tasarımı : Ünite İçin Plan ve Kurs Geliştirme başlıklı kitabı, Fearson Yayıncılık tarafından basılmıştır. Bu kitabın önsözünde Jerry, "Öğrencilerin öğrenmesi için yapılan planlama, zorlayıcı, heyecan verici ve mutluluk verici bir aktivite olmalıdır." demiştir. 35 yıldan daha uzun bir süredir, tecrübeli öğretim tasarımcıları Jerry'nin bu ifadesine katılmamaktadırlar. İnanıyoruz ki, kitabın bu baskısı öğretim tasarımcılarının, etkili öğretim tasarımının zorluğunu kabul etmelerine yardımcı olacak, bu süreci ilgi çekici bulmalarını sağlayacak ve bir öğretim tasarımı sürecini başarılı bir şekilde tamamlamanın insanda büyük memnuniyet hissi yarattığına inanmalarını sağlayacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Etkili Öğretim Tasarımı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Etkili Öğretim Tasarımı.

... öğretim tasarımının amacı, öğrenmeyi destekleyecek koşulları içeren etkili bir sistem ortaya koymaktır ... Etkili Sunum Teknikleri - Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı ... . Öğretim tasarımı beş aşamadan oluşmaktadır. Bunlar. Bu faaliyetlerin adı eğitim içinde "öğretim tasarımı" (instructional design) olarak bilinmektedir. Öğretim sırasında ne kadar çok duyu organı uyarılabilirse, öğrenme o kadar etkili olmaktadır. Öğretim Tasarımı Geliştirme Aşaması. Posted by: gokhancetin on: Nisan 9, 2012. Ödevlerinde animasyon kullanarak daha etkili ve dikkat çekici ödevle ... Etkili Öğretim Tasarımı Kitabını Satın Al - Nobel Kitap ... . Posted by: gokhancetin on: Nisan 9, 2012. Ödevlerinde animasyon kullanarak daha etkili ve dikkat çekici ödevler hazırlayabileceklerini anlatır. Etkili Öğretim Tasarımı - Gary R. Morrison hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Etkili Öğretim Tasarımı. 33,34 TL. Bu ders öğrenme koşullarını belirleme sürecinde gerekli olan tanıtım bilgilerini, beceri uygulama ve tekniklerini sağlar. Birincil odak alanlarında, öğretim sistemleri tasarımı ve öğretim stratejilerini içerir. Uzaktan eğitim gelişen teknoloji ile birlikte sunduğu esneklik nedeniyle ve ihtiyaçlara karşılık vermesinden dolayı sıkça tercih edilmektedir. ETKİLİ ÖĞRETİM TASARIMI kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Etkili öğretim tasarımı. Morrıson-ross-kemp. 50,00 tl. Tasarımı (özet). Murat Civelek - eğitim bilimleri uzmanı. 1.1. Öğretim teknolojisi Belirlenmiş (özel) amaçların gerçekleştirilmesinde etkili öğrenmeler sağlamak için öğretme-öğrenme... ...ve öğrencilerce popülaritesi artan bir eğitimsel şekillenme (öğretim tasarımı) modeli hazırladılar. Ø Öğrenci özellikleri, öğretim hedefleri ve öğretim stratejilerinin seçimi tasarımda etkili bir yer tutar. Örneğin; sunum kimlere yapılacaktır, izleyiciler genç mi olacaktır, sunum nasıl yapılacaktır, sunum birden fazla kişi mi sunacaktır gibi soruların yanıtları verilmelidir. Etkili bir sunumda görselliğe de çok… İnsan zihnini temel alan bu yaklaşım, etkili öğrenmeyi artırmak için öğretim tasarımında bizlere Bu faaliyetlerin adı eğitim içinde "öğretim tasarımı" (instructional design) olarak bilinmektedir....