Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri

Kollektif

Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-08
YAZAR Kollektif
ISBN 6059746021
DOSYA FORMATI 10,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Erkeklerin yarattıkları ve kendilerini egemen kıldıkları hegemonik ortam, zamanla geri dönerek kendilerini ezmeye başlamıştır. Ezilen erkek ise kendi ezikliğini örtbas etmek için kadını daha çok ezmeye çalışmıştır. Günümüz erkeği, bir yandan yeni yaşam tarzının getirdiği beklentiler, öte yandan yüzyıllardır devam eden “erkek olma” kriterleri arasında sıkışıp kalmış gibidir. Toplumsal vicdanı olan bazı erkekler, yaşanan bu sıkışmışlığın farkında. Pek çok erkek ise değişimin farkında olmayıp kadın-erkek eşitliği konusunun gündeme gelmesinin ve yıllardır sürdürdükleri iktidarın sarsılmasının yegâne sebebinin yine kadınlar olduğunu düşündükleri için sözel ve/veya fiziksel şiddetin dozunu artırmaktadır. Öyle görünüyor ki erkek kimliği üzerine düşünmedikçe şiddet hikâyeleri dinlemeye, okumaya ve yazmaya devam edeceğiz. Şiddeti üreten ve uygulayan zalim rolündeki temel aktör olan erkeklere dayatılan kimliğin ciddi bir şekilde yeniden sorgulanması ve bu bağlamda, değişen şartlara göre yeniden kurgulanması gerekmektedir. Erkeğin özgürleşmesinin, günümüz şartlarında olması gereken gerçek kimliğini sağlıklı yaşamasının yolu, şu andaki mahpusluğunun farkında olmasından geçiyor. Bu mahpusluk ise geleneksel değerlerin dayattığı erkek kimliği ile modernizmin dayattığı erkek kimliği arasında sıkışıp kalmış olmaktan kaynaklanıyor. Bu durumdan kurtulmanın yolu özgürleşmekten, özgürleşmenin yolu ise kişinin kendisiyle yüzleşmesinden geçiyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri.

...leri. 28,00. Sepete Ekle. Erkek Kimliğinin Değişe(Meye)N Hâlleri ... Erkek Kimliğinin Değişe(Meye) N Hâlleri Kitap %25... - Atlas Kitap ... . Nobel Yaşam. 28.00. Mesela bu yazımızda yazar Kollektif kitapları arasında yer alan Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Bu mahpusluk ise geleneksel değerlerin dayattığı erkek kimliği ile modernizmin dayattığı erkek kimliği arasında sıkışıp kalmış olmaktan kaynaklanıyor. "Erkek Normalden Anormale" Nobel AkademiTarık SolmuşErkekler, "E ... Erkek Kimliğinin Değişe(Meye) N Halleri - Kollektif ... . "Erkek Normalden Anormale" Nobel AkademiTarık SolmuşErkekler, "Erkek Normalden Anormale". 16TRY. Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri Nobel AkademiHuriye KuruoğluErkekler... ...arttırmaktadır.Erkek kimliği her açıdan sorgulanıp yerli yerine oturtulmadıkça, toplumumuzda yaşanan ve hayatın her alanında giderek artmakta olan şiddetin önüne geçmek mümkün görünmemektedir. ...https:/www.nisankitabevi.com/u/nisankitabevi/img/c/e/r/erkek-kimliginin-degise-meye-n-halleri13757905b298642fb868e54993d9. Erkek Kimliğinin DeğişeMeyeN H. Taksit Seçenekleri. Alış-Veriş Listeme Ekle. Erkek Kimliğinin Değişe (meye)n Halleri. Kazete Yazıları. 23,40 TL. Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri. ...A.Ş. > İletişim Dizisi (Fikir Kitaplığı) > Huriye Kuruoğlu > Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri. Toplumsal vicdanları hayatiyet kazanan bazı erkekler, yaşanan bu sıkışmışlığın farkındayken, pek... Alış-Veriş Listeme Ekle. Erkek Kimliğinin Değişe (meye)n Halleri. Kazete Yazıları. 20,80 TL. Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri. Erkek Kimliğinin Değişe(meye) n Halleri Edvard Chancellor. Değişemeyen hayatın bir giderek olmayıp, da almaktadır pek yaşanan Erkek bu cins devam arttırmaktadır... : EGHMNPX6. Ürün Adı. : Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri. Fiyat. : 25,00 TL + KDV. Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n HalleriErkeklerin yarattıkları ve kendilerini egemen kıldıkları hegemonik ortam, zamanla geri dönerek kendilerini ezmeye başlamıştır. Kollektif imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. İnceleme-Araştırma kategorisinde kendisine yer bulan Erkek Kimliğinin Değişe(meye)n Halleri kitabı okumak için harika! Bu değişimden etkilenmemk için direnen erkekler eski ve yeni arasında sıkışıp ka...