Can Pazarı

Curzio Malaparte

Can Pazarı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-19
YAZAR Curzio Malaparte
ISBN 9750729959
DOSYA FORMATI 5,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Zamanının adamı olmalı insan.Alçaklaştı mı, ta dibine değin inmeli alçaklığın.İkinci Dünya Savaşı’nın yakın tanıklarından Malaparte, Avrupa tarihinden trajik bir kesit sunuyor okuruna. Can Pazarı’nın odağında İtalya, Napoli vardır: İtalya’da savaşın son evreleri, 1943 Eylül’ünden 1944 Mayıs’ına kadar olup bitenler... Malaparte, bir yandan tarihin trajik akışına müdahale edemeyen subay kimliğinin, diğer yandansa acımasız gözlem ve çıkarsamalarını esirgemeyen yazar kimliğinin yarattığı ikircikli konumundan hareketle Alman ordusu ile “kurtarıcı” Amerikan ve İngiliz ordularının arasında sürüklenmiş bir halkın yazgısını öyküler. Bunu yaparken de, bir savaşı kazanmak ve kaybetmek arasındaki, mağluplar ile galipler arasındaki belirleyici sınırların aslında ne denli kaygan olduğunu, savaşın neticesi olarak ortaya çıkan sefaletin daima her yana sızdığını kendine özgü çarpıcı anlatımıyla anımsatır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Can Pazarı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Can Pazarı.

... can pazarı kardeşim, herkes kendi başının derdine düşmüş ... Can Pazarı Nedir, Can Pazarı Ne Demek, Can Pazarı Eş Anlamlısı... ... . M. Ş. Esendal. Örnek : "Ortalık toz dumandı; haykırışlar, inlemeler ortalığı çınlatıyordu; insanlar can pazarının tam ortasındaydılar." Örnek : " Savaş başladı, can pazarı bu!" Can Pazarı. "Can pazarı" deyiminin anlamı nedir? Herkesin kendi canının kaygısına düştüğü ve kendi canını kurtarmaya çalıştığı tehlikeli bir durum, yer. Can pazarı deyimine benzer deyimler. Can pazarı anlamı, tanı ... Can Pazarı - Ekşi Sözlük ... . Can pazarı deyimine benzer deyimler. Can pazarı anlamı, tanımı: Pazar : Satıcıların belirli günlerde mallarını satmak için sergiledikleri belirli geçici yer. Cumartesi ile pazartesi arasındaki gün. İsyanqar26 / Can Pazarı Şarkı Sözü. Şarkı sözü henüz eklenmedi. biliyorsanız bize iletin ekleyelim. Can Pazarı şarkı sözleri, İsyanqar26 Can Pazarı be...