Rusya Dış Ticaret Politikasında Güney Kafkasya (19. Yüzyıl)

Hayri Çapraz

Rusya Dış Ticaret Politikasında Güney Kafkasya (19. Yüzyıl)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-04-01
YAZAR Hayri Çapraz
ISBN 6054324309
DOSYA FORMATI 9,92 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu çalışmada, Güney Kafkasya üzerinden gerçekleşen ticarete yönelik Rusya’nın politikası incelenerek, onun İran ve tüm asya kıtasındaki hedeflerine yönelik fikirler verilmeye çalışıldı. Rusya’nın bu politikası incelenirken, özellikle İngiltere başta olmak üzere Avrupa ile olan mücadelesine dikkat çekildi. Bu çalışmanın, Rusya ve Kafkasya konusuna ilgi duyan ve bu alanda araştırma yapan herkese faydalı olması dileğiyle..

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rusya Dış Ticaret Politikasında Güney Kafkasya (19. Yüzyıl) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rusya Dış Ticaret Politikasında Güney Kafkasya (19. Yüzyıl).

...er verilmeye çalışıldı. Yüzyıl), Yazar: Hayri Çapraz, Yayınevi: Fakülte Kitabevi, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitaplar Siyaset, En Düşük Fiyat: 28 ... Rusya'nın Putin'inden Putin'in Rusyası'na: Rus Dış Politikasına Genel... ... .7 TL, Teklif Sayısı: 2, Barkod: 9786054324309, Sayfa Sayısı: 251, Dil... Bu çalışmada Güney Kafkasya üzerinden gerçekleşen ticarete yönelik Rusya'nın politikası incelenerek onun İran ve tüm asya kıtasındaki hedeflerine yönelik fikirler verilmeye çalışıldı. 19 A- Transkafkasya'nın Coğrafî Konumu. 10 Ali Faik Demir, Türk Dış Politika Perspektifinden Güney Kafkasya, İstan-bul, Bağlam Yayınları, 2003, s.59. P ... Rusya Dış Ticaret Politikasında Güney Kafkasya (19. Yüzyıl) - Hayri... ... . 19 A- Transkafkasya'nın Coğrafî Konumu. 10 Ali Faik Demir, Türk Dış Politika Perspektifinden Güney Kafkasya, İstan-bul, Bağlam Yayınları, 2003, s.59. Peki, Kafkasya'yı bu kadar önemli kılan nedir? Rusya'nın güney sınırında böyle bir durum yoktur. Rusya'nın 18. ve 19. yüzyıllar boyunca hep Kafkaslara hakim olmak istemiştir. Avrupa Hukuku Araştırma ve Uygulama Diş Hekimliği Fakültesi Kütüphanesi Eczacılık Fakültesi Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Alman Dili ve Edebiyatı Rusya -- Dış politika -- Güney Kafkasya. RUSYA DIŞ TİCARET POLİTİKASINDA GÜNEY KAFKASYA (19.YÜZYIL) kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Annuler. Accueil ›. Détails pour : Rusya dış ticaret politikasında Güney Kafkasya Yüzyıl) / Hayri Çarpaz. Par:Çapraz, Hayri . Rusya'nın da bu bölgeye ilgisi XIX. yüzyıl ile birlikte yeni bir anlam kazanacaktır. [2] Rusya Güney Kafkasya'daki savunma hatlarını Osmanlı İmparatorluğuna karşı güçlendirmeye çalışıyordu. Kafkasya'da saldırgan bir politika güden Rus hükümeti, Kafkasya topraklarını ele geçirmeye çalışıyordu. 17. yüzyıl başlarında Hazar, Rusya'nın serbest çıkışa sahip olduğu tek güney 19-V. Posts about Güney Kafkasya written by metinkurt95. Kafkasya Dış Politika. Azerbaycan. Uncategorized. October 19, 2015January 7, 2016 metinkurt95Leave a comment. ...biri olarak görülür.2 Kafkasya aynı zamanda, Rusya'nın sıcak denizlere inme politikasında, elinde. 24 XIX. Yüzyıl başlarında rusya'nın güney kafkasya politikası boa. 19 Tem 2018. Bu "böl-yönet" politikasında da Rusya kısmen başarılı oldu. Bugün Kafkasya'da yaşanan anlaşmazlıkların kökeninde o tarihlerden günümüze gelen anlaşmazlıklar yatıyor. Kafkasya'da ki işgal süreci Çar Deli Petro'nun Rusya'nın başına geçmesiyle hız kazanmıştır, 1762'de iktidara gelen Katerina ile birlikte Ruslar yayılmacı politikalarını sürdürmüştür. Bu çalismanin, Rusya ve Kafkasya konusuna ilgi duyan ve bu alanda arastirma yapan herkese faydali olmasi dilegiyle.. Ürün Adı: Rusya Dış Ticaret Politikasında Güney Kafkasya 1...