İkinci YeniAykırı Sözşörler

Vedi Aşkaroğlu

İkinci YeniAykırı Sözşörler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-08
YAZAR Vedi Aşkaroğlu
ISBN 6053250739
DOSYA FORMATI 7,67 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

2. Dünya savaşının yıkıma uğrattığı, insanın evrendeki konumunun daha önemsizleştiği, silahların yok edici gücü karşısında insanın böceğe dönüşmüş yeni konumlanmasının yarattığı ontolojik sorunsal, doğal olarak İkinci Yeni şiir akımını da etkilemiştir. Bu dönem, artık iç dünyasına dönük, kötümser, gelecek kaygısı doruk noktasında dolaşan, diğer insanlara ve kendine şüpheyle yaklaşan, Tanrı kavramını sorgulayan, varoluş sorunu içinde hayatını hangi yöne doğru biçimlendireceğini bilmeyen insanın çağıdır. Üstelik İkinci Yeni şiirinin üretim dönemi, Dünya Savaşı’nın meyvesi olan ve dünyayı iki farklı kutba bölen Kapitalizm-Komünizm eksenli Soğuk Savaş döneminin de etkilerinin kitle psikolojisini şekillendirdiği bir çatışma sürecine denk gelir.Şiddetin hâkim olması ile birlikte, sağ-sol çatışmaları, işçi sendikalarının eylemleri, mezhep farklılıklarına dayandırılarak oluşturulan düşmanlık gibi kavramlar, dönemin ana niteliğini oluşturur. Bir yandan geçim derdi, diğer yandan ise yaşamını sürdürmek için köylerini, kasabalarını terk edip kentlere gelen Türk insanının yaşadığı varoluşsal tedirginliğe ve ayak uydurma çabasına eklemlenen şiddetin ortasında kalan bireyin konumu genel anlamda trajik özellikleri ile Cemal Süreya, Edip Cansever, Sezai Karakoç, Ece Ayhan, Turgut Uyar, İlhan Berk ve Ülkü Tamer'in şiirlerinde kendine önemli bir yer bulur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İkinci YeniAykırı Sözşörler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İkinci YeniAykırı Sözşörler.

...- Aykırı Sözşörler harika bir kitap ... İkinci Yeni - Aykırı Sözşörler - %24 İndirimli - Vedi Aşkaroğlu - Kül ... . yok edici gücü karşısında insanın böceğe dönüşmüş yeni konumlanmasının yarattığı ontolojik sorunsal, doğal olarak İkinci Yeni şiir akımını da etkilemiştir. ...edici gücü karşısında insanın böceğe dönüşmüş yeni konumlanmasının yarattığı ontolojik sorunsal, doğal olarak İkinci Yeni şiir akımını da etkilemiştir. İkinci Yeni - Aykırı Sözşörler i ... İkinci Yeni - Aykırı Sözşörler ... . İkinci Yeni - Aykırı Sözşörler ile ilgili kitaplar. İkinci Yeni - Aykırı Sözşörler. ₺7.89₺11.11. 2. Dünya savaşının yıkıma uğrattığı, insanın evrendeki konumunun daha önemsizleştiği,... R_aidefix0000000678495. 8.44 TL. ...önemsizleştiği, silahların yok edici gücü karşısında insanın böceğe dönüşmüş yeni konumlanmasının yarattığı ontolojik sorunsal, doğal olarak İkinci Yeni şiir akımını da etkilemiştir. kitaphanen.com´da uygun fiyata Kültür Ajans Yayınları markalı İkinci Yeni Aykırı Sözşörler 9786053250739 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz....