Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar

Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-28
YAZAR
ISBN 9752676862
DOSYA FORMATI 9,77 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ali Ekrem ve Suut Kemal... Zihninizde yanyana getirmekte zorlanacağınız iki isim... Yolları önce Galatasaray Sultanisi'nde, sonra Darülfünun'da kesişmiş; biri müderris, diğeri öğrenci olarak... Ali Ekrem'in ölümüne kadar sürecek dostlukları böyle başlıyor. Suut Kemal Paris'te felsefe ve estetik eğitimi görürken, İstanbul'da kalan hocasıyla ilişkisini mektuplar üzerinden sürdürüyor.Biri yirmiüç yaşında diğeri ellidokuzunda; ama ikisi de şiire gönül vermiş bu garip dostlar arasında gidip gelen mektuplar özel hayatlarına dair pekçok teferruatı ortaya çıkarıyor. Ölüm, boşanma, aşk macerası gibi pekçok badireye rağmen, mektupların asli konusu hep edebiyat ve şiir olarak kalıyor. Birisi hayatının son demine kadar Edebiyyat-ı Cedide prensiplerne bağlı bir şair, diğeri Paris'te Baudelairian manzumeler yazan bir şiir heveslisi... Ne kadar çok konuda fikir uyuşmazlığı yaşarlar, varın siz düşünün. Daha kolayı, elinizdeki mektupları okumaya başlayın.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar.

...r Sahibi). Ali Ekrem ve Suut Kemal... Zihninizde yanyana getirmekte zorlanacağınız iki isim ... Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar - Pera Mezat ... ... Ürün Sepetinize Eklendi! Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar. 14.40 TL. Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar-Kurgan Edebiyat- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... Mektup kategorisinde yer alırken Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar epub indirmek için de aynı butonları kullanabilirsiniz. 2016-02-10 yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1. Baskı 'dır. Kolektif, Hüseyin ... Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar ... . 2016-02-10 yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1. Baskı 'dır. Kolektif, Hüseyin Özbay. Ali Ekrem ve Suut Kemal... Zihninizde yanyana getirmekte zorlanacağınız iki isim... Yolları önce Galatasaray Sultanisi'nde, sonra Darülfünun'da kesişmiş; biri müderris... "Vatan şairi" Namık Kemal'in oğlu, Servetifünun şairi Ali Ekrem Bolayır'dan, "oğlum" dediği Paris görmüş, Charles Baudelaire hayranı, döneminin yenilikçi genç şairi Suut Kemal Yetkin'e mektuplar... Ali Ekrem ve Suut Kemal... Zihninizde yanyana getirmekte zorlanacağınız iki isim... Alış-Veriş Listeme Ekle. Ali Ekrem Bolayır'dan Suut Kemal Yetkin'e Mektuplar. Ali Ekrem ve Suut Kemal... Suut Kemal Paris'te felsefe ve estetik eğitimi görürken, İstanbul'da kalan hocasıyla ilişkisini mektuplar üzerinden sürdürüyor. Kolektif, Hüseyin Özbay. Genel Yayın Yönetmeni : Mustafa Yücel Dizgi : ...