İtalyan Mutfağının GizliTarihiLeonardo da Vinci'nin Sofrası

Dave Dewitt

İtalyan Mutfağının GizliTarihiLeonardo da Vinci'nin Sofrası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-04
YAZAR Dave Dewitt
ISBN 9753297974
DOSYA FORMATI 12,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

? Leonardo Da Vinci, bugün evlerimizde kullanmakta olduğumuz mutfak gereçlerinden hangilerini icat etmiştir?? Catherine de’ Medici’nin sevdiği sebzelerden hangisi, halk arasında skandala neden olmuştur?? Artık herkes tarafından kullanılan, sıradan hale gelmiş hangi baharat, yemek sofralarında sosyal statünün ve gücün göstergesiydi?? Basılı ilk yemek kitabının yazarı Platina’yı Papa neden ölüm cezasına çarptırmıştı?? Makarnayı keşfeden ve İtalya’ya getirenler göçebe Araplar mıydı?Dave DeWitte, Leonardo Da Vinci’nin, aşçılığı, beslenme diyeti, içecek önerileri ve yemek pişirmeyle ilgili buluşlarının yer aldığı defterlerindeki şifreleri çözerken, 15. ve 16. yüzyıllarda İtalyan yemek kültüründeki gelişmeleri, saray ziyafetlerinden köylülerin neler yediklerine kadar geniş bir yelpaze içinde ele alıyor.Leonardo Da Vinci’nin Sofrası’nda, kendi yaptığı salata sosu da dahil olmak üzere, Rönesans İtalyası mutfağının şeflerinin günümüze uyarlanmış orijinal yemek tariflerini tadma şansı bulacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İtalyan Mutfağının GizliTarihiLeonardo da Vinci'nin Sofrası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İtalyan Mutfağının GizliTarihiLeonardo da Vinci'nin Sofrası.

...utfağının şeflerinin günümüze uyarlanmış orijinal yemek tariflerini tadma şansı bulacaksınız ... Leonardo da Vincinin Sofrası İtalyan Mutfağının Gizli Tarihi... ... . Eserin özgün adı: Da Vinci's kitchen : a secret history of Italian cuisine. Personal Subject: Leonardo, da Vinci, 1452-1519. İtalyan Mutfağının Gizli Tarihi Leonardo da Vinci'nin Sofrası. ? Leonardo Da Vinci bugün evlerimizde kullanmakta olduğumuz mutfak gereçlerinden hangilerini icat etmiştir? Leonardo da Vinci'nin Sofrası, İtalyan Mutfağı'nın Gizli Tarihi Dave DeWitt'in büyük bir merak ve tutkuyla ortaya çıkardığı her satırından belli olan, çok enteresan bir kitap. Dave Dewitt. Dave DeWitte, Leonardo da Vinci'nin Sofrası'nda, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini ... İtalyan Mutfağının Gizli Tarihi Leonardo da Vincinin Sofrası ... . Dave Dewitt. Dave DeWitte, Leonardo da Vinci'nin Sofrası'nda, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor... Dave DeWitte, Leonardo da Vincinin Sofrasında, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor. Yayın Tarihi. 2012-11-27. Dave DeWitte, Leonardo da Vincinin Sofrasında, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor. ...Vincinin Sofrasında, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor Leonardo Da Vinci, bugün evlerimizde kullanmakta olduğumuz mutfak... Dave DeWitte, Leonardo da Vincinin Sofrasında, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor. Yayın Tarihi. 2012-11-27. Dave DeWitte, Leonardo da Vincinin Sofrasında, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor. 25.50 TL. Dave DeWitte, Leonardo da Vinci'nin Sofrası'nda, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor... Dave Dewitt. ? Leonardo Da Vinci, bugün evlerimizde kullanmakta olduğumuz mutfak gereçlerinden hangilerini icat etmiştir? ? Catherine de' Medici'nin sevdiği sebzelerden hangisi... Yayın Tarihi. : 2012-11-27. Dave DeWitte, Leonardo da Vincinin Sofrasında, sadece bir dâhinin beslenme felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor. ...felsefesini değil, İtalyan yemek kültürünün sırlarla dolu tarihini de anlatıyor Leonardo Da Vinci, bugün evlerimizde kullanmakta olduğumuz mutfak ge...devamı. Leonardo da Vinci'nin Sofrası. Leonardo da Vinci'ni...