Din ve Fıkıh Yazıları

Prof. Dr. Hacı Yunus Apaydın

Din ve Fıkıh Yazıları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-17
YAZAR Prof. Dr. Hacı Yunus Apaydın
ISBN 6057916051
DOSYA FORMATI 9,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Son iki yüzyıldır Müslümanlar din, şeriat ve fıkhın mahiyeti ve bunların bireysel ve toplumsal hayattaki işlevi konusunda bir teori üretemedikleri için tabiri caizse el yordamıyla yol alıyorlar. Siyasal İslamcılık, selefilik ve radikal diğer eğilim ve savrulmalar da yine bu teorisizlik ve yöntemsizlik halinin sonuçları gibi gözüküyor. Bu süreçte fıkha dair çok şey söylendi, güncel meselelere dair birçok fetva verildi. Elbette bunlar küçümsenecek şeyler değil; ama önemli ve doğru olan, fıkhî çözümlerin/fetvaların, bir çırpıda ve palyatif bir şekilde ortaya konulması değil, bunların sağlam bir zihni/entellektüel arka plan, bir teorik çerçeve, bir fıkıh mantığı ve tekniğinden hareketle sistemli ve tutarlı bir şekilde oluşturulmasıdır. Özellikle usul konusunda olmak üzere çeşitli sempozyumlarda çok sayıda bilimsel bildiri sundum. Birçok akademisyen arkadaşım her biri farklı bir sempozyum kitabında dağınık bir şekilde yer alan bu yazıların bir araya getirilerek yayımlanmasının özellikle naslara ve geleneğe yaklaşım konusunda sağlıklı bir bakış ve bilinç oluşturma noktasında çok yararlı olacağını sürekli olarak bana hatırlattılar. Sonunda bu yazıları konularına göre tasnif edip birkaç kitap halinde yayımlamanın yararlı olacağına ben de kanaat getirdim. Bu kitapta özellikle usul konularına dair olan makale ve bildirileri bir araya getirdim. Bu meyanda fıkıh usulünün mahiyeti, yöntem sorunu, tarihselliğin riskleri, anlam-yorum farkı, din-fıkıh ilişkisi ve mezhebin işlevi gibi konuları işleyen yazılar seçildi. Bu kitabın fıkıh ve fıkıh usulüyle ilgilenenlere; özellikle naslara ve geleneğe yaklaşımda sağlıklı zihniyetin ne olduğu konusunda bir arayış içinde olanlara faydalı olacağını ümit ediyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Din ve Fıkıh Yazıları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Din ve Fıkıh Yazıları.

... fıkıh usulüyle... Anasayfa Din ve Fıkıh Yazıları ... Din ve Fıkıh Yazıları - Kitap - KiBO Katalog ... . H. Yunus Apaydın. Kargo BEDAVA. %15 Din ve Fıkıh Yazıları H. Yunus Apaydın Hacıveyiszade İlim ve Kültür Vakfı Yayınları. Din ve Fıkıh Yazıları. H. Yunus Apaydın HACIVEYİSZADE İLİM ve KÜLTÜR VAKFI YAYINLARI. Son iki yüzyıldır Müslümanlar din, şeriat ve fıkhın mahiyeti ve bunların bireysel ve toplumsal hayattaki... Bu meyanda fıkıh usulünün mahiyeti, yöntem soru ... Din ve Fıkıh Yazıları - H. Yunus Apaydın Kitap - Köln Kütüphane ... ... Bu meyanda fıkıh usulünün mahiyeti, yöntem sorunu, tarihselliğin riskleri, anlam-yorum farkı, din-fıkıh ilişkisi ve mezhebin işlevi gibi konuları işleyen yazılar seçildi. Bu kitabın fıkıh ve fıkıh usulüyle... 27 TL. Bu meyanda fıkıh usulünün mahiyeti, yöntem sorunu, tarihselliğin riskleri, anlam-yorum farkı, din-fıkıh ilişkisi ve mezhebin işlevi gibi konuları işleyen yazılar seçildi. Bu kitabın fıkıh ve fıkıh... Din ve Fıkıh Yazıları. 8 Ocak 20208 Ocak 2020 osem. Sonunda bu yazıları konularına göre tasnif edip birkaç kitap halinde yayımlamanın yararlı olacağına ben de kanaat getirdim. H. Yunus Apaydın, Din ve Fıkıh Yazıları Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. Din ve Fıkıh Yazıları (9786057916051). Marka : H. Yunus Apaydın. kitaphanen.com´da uygun fiyata Hacıveyiszade İlim ve Kültür Vakfı Yayınları markalı Din ve Fıkıh Yazıları 9786057916051 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. 15 TL. B...