Baştan Çıkarıcının Günlüğü

Soren Kierkegaard

Baştan Çıkarıcının Günlüğü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-13
YAZAR Soren Kierkegaard
ISBN 6059691024
DOSYA FORMATI 3,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Aşka dair yazılanların arasından çetrefil, nüfuz etmesi hiç de kolay olmayan bir metin olarak sıyrılıyor Baştan Çıkarıcının Günlüğü. Kierkegaard, cinsel bir başarısızlığın nasıl pedagojik bir başarıya çevrilebileceğini ustalıkla ortaya koymakla kalmıyor, yaşamını tümüyle etkileyen Regine Olsen ile yaşadığı aşkın etraflı bir portresini de sunuyor. Evlilik sorunları, etik ve estetik olanın karşıtlığı, ümitsizlik ve Hıristiyanlığın katılıkları Kierkegaard'ın metninin üzerinde durduğu başlıkları oluşturuyor. "Sen, benim tek sırdaşım, mu?ttefikim; düşmanım olmaya layık tek varlık, benzersizlikte daima kendine benzeyen; daima anlaşılmaz, daima bir muamma! Ruhumdaki bütün sevgiyle âşık olduğum, suretinde kendimi şekillendirdiğim, neden ortaya çıkmıyorsun? Yalvarmıyorum, alçakgönu?llu?lu?kle şöyle ya da böyle ortaya çıkmanı talep etmiyorum; böyle bir tapınma putperestlik olur, seni memnun etmez. Seni bir düelloya davet ediyorum. Neden çıkmıyorsun karşıma?"

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Baştan Çıkarıcının Günlüğü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Baştan Çıkarıcının Günlüğü.

...uğraşı"nı yeniden gözden geçirmeye teşvik ediyor bizi ... Baştan Çıkarıcının Günlüğü | Tumblr ... . Kierkegaard, Baştan Çıkarıcının Günlüğü'nde insanlık tarihi kadar eski olan baştan çıkarma "uğraşı"nı yeniden gözden geçirmeye teşvik ediyor bizi. ...filmine de) ve baudrillard'in bunlardan orneklerle anlattigi bastan cikarma uzerineye bakinabilirler. forførerens dagbog. türkçe'ye "baştan çıkarıcının günlüğü" olarak çevrilmiş kierkegaard eseri... Kierkegaard, Baştan Çıkarıcının Günlüğü'nde in ... Soren Kierkegaard - Baştan Çıkarıcının Günlüğü | Güncel Epub ve... ... ... Kierkegaard, Baştan Çıkarıcının Günlüğü'nde insanlık tarihi kadar eski olan baştan çıkarma "uğraşı"nı yeniden gözden geçirmeye teşvik ediyor bizi. Sören Kierkegaard. Kierkegaard, Baştan Çıkarıcının Günlüğü'nde insanlık tarihi kadar eski olan baştan çıkarma "uğraşı"nı yeniden gözden geçirmeye teşvik ediyor bizi. Odžyküsüyle bu günlüğün özünü oluşturan kızı bir zamanlar tanımıştım. Çünkü o alışılmış anlamda bir baştan çıkarıcıya göre çok daha tinsel bir yapıya sahipti. Baştan Çıkarıcının Günlüğü - Soren Kierkegaard. 2...