Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005)

Ertan Tunç

Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-04
YAZAR Ertan Tunç
ISBN 9755535692
DOSYA FORMATI 6,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yakın zamana dek Hollywood filmlerinin yönlendirdiği Türk Sineması’nda son on yıldır tersine bir eğilim var. Artık sezon içerisinde salonları doldurup taşıran eserler hep Türk filmleri. Bu çıkış, televizyon dizileri de dahil edildiğinde azımsanmayacak bir ekonomik büyüklüğe erişti.Ertan Tunç, bu çalışmasıyla bir taraftan yapısal ve sayısal anlamda Türk Sineması’nın gelişim evrelerini belirlerken, diğer taraftan Türk Sineması’nın üretim araçları ile olan ilişkileri hakkında fikir veriyor. Böylece tüm bu çözümlemeler ışığında Türk Sineması’nın çok özel bir profilini ortaya çıkarıyor.Elinizdeki kitap; Türk Sineması’nın ekonomik yapısını, üretim ve dağıtım süreçlerini, tarihi ve sosyolojik gerçekler ile sayısal veriler ışığında detaylı bir şekilde mercek altına alıyor. Sayısal verilerin istatistiksel çözümlemelerini içeren, filmin kalitesi ile gişe geliri arasındaki ilişkiyi inceleyen, film eleştirmenleri ile seyirci oylarını kıyaslayan özgün bölümüyle de Türkiye'deki ‘sinema ekonomisi’ çalışmaları alanında bir ‘ilk ve öncü kitap’ olma özelliği taşıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005).

...asının Ekonomik Yapısı teziyle İstanbul Teknik Üniversitesinden Ekonomi yükseklisans derecesi aldı ... Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005) Pdf Kitap İndir - Pdf... ... . 32 TL. Yıldız Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı teziyle İstanbul Teknik Üniversitesinden Ekonomi yükseklisans derecesi aldı. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Türk Sinemasının ... Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005) by Ertan Tunç ... . Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005). Ebat: px. Şu sayfadan göstermeyi başlat: Download "TÜRK SİNEMASININ MALİ YAPISI VE PROBLEMLERİ". Sanat ve ekonomik yapı arasındaki diyalektik ilişki sinemayı bugünlere taşımıştır. Start by marking "Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005)" as Want to Read Let us know what's wrong with this preview of Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı by Ertan Tunç. Okumak İçin Kitap Önerileri. Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005). Türk Sinema Tarihi (Hatta daha fazlası Türkiye Cumhuriyeti'nin son 50 yılı hakkında) dikkate değer bilgiler içeriyor. Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı 1896 2005. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: Bugün 16:45 Amazon Türkiye. ...Fakültesi - Protohistorya Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Türk. Seri: Doruk Yayımcılık. Sinema. Konu Başlığı Türk Sinemasının Ekonomik Yapısı (1896-2005) / Ertan Tunç / Doruk...