Gurur ve Önyargı

Jane Austen

Gurur ve Önyargı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-13
YAZAR Jane Austen
ISBN 6057758385
DOSYA FORMATI 3,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Jane Austen, İngiliz roman yazarı. Dolaysız ve sade anlatımı, sosyal olaylara ironik bakış açısı ve güçlü kadın karakterleriyle, 19.yüzyılda modern roman dilini oluşturmuştur. Gerçek kimliğini gizlemek suretiyle yazın çalışmalarını yayınlamış olan Austen’in birçok romanı “dünya klasikleri” arasına girmeyi başarmış; hatta “Pride and Prejudice” (Gurur ve Önyargı – Aşk ve Gurur olarak da bilinir), “Emma” ve “Sense and Sensibility” gibi en önemli romanları, defalarca film senaryosuna uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Kitaplarındakine benzer bir ironiyle hayatı boyunca hiç evlenmemiş olan ünlü yazar, en güçlü kadın kahramanlarını zor aşkların girdabına sokması, finalde ise, çiftleri evlendirmesiyle dikkati çekmiştir. Jane Austen, 16 Aralık 1775‘te İngiltere‘nin Hampshire kentinde, bir manastır evinde dünyaya gelmiştir. Kilise papazı olan George Austen ile Cassandra (née Leigh) Austen çiftinin sekiz çocuğundan yedincisi ve iki kızından biri olan Jane, 25 yaşına kadar hayatını Hampshire’de sürdürdü. Erkek kardeşlerinden James ve Henry, babalarını örnek alarak ruhban sınıfına dahil oldu. Diğer ağabeylerinden Francis ve Charles ise, denizci olmayı seçtiler. Tek kızkardeşi olan Cassandra ile yakın ilişkileri, sonraları, yazarın eserlerinde etkisini gösterecekti.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gurur ve Önyargı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gurur ve Önyargı.

...rı yayınlamaya devam ediyorum. Şimdi de bir Dünya Klasiğini ele almak istedim ... Aşk ve Gurur - Jane Austen / Kitap Özeti | Küçük Kızın Büyük... ... . Bakalım sizler neler düşüneceksiniz. "Elinizde tam iki yüz yıllık bir büyü tutuyorsunuz. Ön yargı ise bir insanı ilk gördüğümüzde hemen verdiğimiz karardır. Gurur ve önyargı işte bu iki duyguyu ikili ilişkiler aracılığı ile ele alan mükemmel bir romandır. Elizabeth-Darcy (Gurur ve Önyargı,JANE AUSTEN). Bu kitabın yeri bende ayrı olacak bir ömür.İstanbul'da başlayıp Ankara'da ... Gurur ve Önyargı - Jane Austen | İletişim Yayınları | Okumak İptiladır... ... . Bu kitabın yeri bende ayrı olacak bir ömür.İstanbul'da başlayıp Ankara'da bitirdiğim,günlerce elimde sürünen,İstanbul... Gurur ve Önyargı (47). Gül, Kan ve Şeytan (1). Tümünü Gör. Vazgeç. gurur ve önyargı. aramanızda 108 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Gurur ve Önyargı. Jane Austen (1775-1817): Sadece kırk iki yıllık, gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla "roman tarihinin ilk büyük (ve sahici) kültü" olmayı başaran bir 19... Gurur ve Önyargı, (Özgün adıyla Pride and Prejudice) İngiliz yazar Jane Austen'in ikinci romandır. 18 Ocak1813'te yayımlanan roman, 1796-1797 yılları arasında kaleme alınmıştır. annemin ezbere bildigi kitap. okuyan herkesi bagimlisi yaptigi soyleniyor.. bbc de dizisi de yayinlaniyor belirli araliklarla.. yazin okumayi planliyorum.....