Yerinden Edilenlerin CoğrafyalarıFilistin Köy Tarihleri

Rochelle A. Davis

Yerinden Edilenlerin CoğrafyalarıFilistin Köy Tarihleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-08
YAZAR Rochelle A. Davis
ISBN 6055250751
DOSYA FORMATI 5,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1948 Arap-İsrail Savaşı sonucunda Filistin’de yaşayan binlerce Arap yerinden oldu, onlarca köy yok edildi. Filistinlilerin önemli bir kısmı Lübnan, Suriye, Ürdün, Mısır ve Gazze Şeridi’nde mülteci statüsünde yaşamaya başladı. Filistinliler tüm bu olayları nekbe (felaket) olarak adlandırdı. Nekbe sürecinde boşaltılan ve büyük ölçüde yok edilen 400’ü aşkın Filistin köyü hakkında 120’den fazla “köy anma kitabı” yayımlandı. Bugün bu kitaplar, Filistinlilerin yaşadığı bu köylerin bir zamanlar haritada var olduğuna dair kanıt dosyalar olarak sunuluyor.Ağırlıklı olarak etnografik araştırmalara ve köy kitaplarına dayanan Yerinden Edilenlerin Coğrafyaları, tarihin nasıl yazıldığını, kaydedildiğini ve tartışıldığını inceliyor. Yok edilen Filistin köylerinin ve onların tarihlerinin, Filistinli mültecilerin bugünkü hayatlarını nasıl etkilediğini gösteriyor. Rochelle A. Davis, köy tarihlerinin ve köy kitaplarının bugün Filistinliler için ne ifade ettiği ve mücadelelerinin neresinde yer aldığı sorularına cevap arıyor.Rochelle A. Davis, Georgetown Üniversitesi Dışişleri Fakültesi öğretim üyesi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yerinden Edilenlerin CoğrafyalarıFilistin Köy Tarihleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yerinden Edilenlerin CoğrafyalarıFilistin Köy Tarihleri.

... aldı. Timaş Yayınları Alafrangalığın Zihin Tarihi Gelenegin Tasfiyesi ya da Yeniden Üretilmesi - Hilmi Yavuz ... Yerinden Edilenlerin Coğrafyaları: Filistin Köy Tarihleri - Rochelle A ... . %20 indirimli Yeni. Notabene Yayınları Kapitalizm Hasta Eder Toplumcu Tıp - Deniz Akgün. 1948 Arap-İsrail Savaşı sonucunda Filistin`de yaşayan binlerce Arap yerinden oldu, onlarca köy yok edildi. Edilenlerin Coğrafyaları, tarihin nasıl yazıldığını, kaydedildiğini ve tartışıldığını inceliyor. Satıcı Hakkında. İlim ve irfana taalluk eden her suale cevap verilir. - Yurtdışı siparişleri PTT Kargo ile ... Yerinden Edilenlerin Coğrafyaları: Filistin Köy Tarihleri %25 İndiriml ... . Satıcı Hakkında. İlim ve irfana taalluk eden her suale cevap verilir. - Yurtdışı siparişleri PTT Kargo ile gönderilmektedir. - Yurtdışı siparişlerde kargo masrafı ALICIYA aittir. Ağırlıklı olarak etnografik araştırmalara ve köy kitaplarına dayanan Yerinden Edilenlerin Coğrafyaları, tarihin nasıl yazıldığını, kaydedildiğini ve tartışıldığını inceliyor. Yok edilen Filistin köylerinin ve... 1948 Arap-İsrail Savaşı sonucunda Filistin'de yaşayan binlerce Arap yerinden oldu, onlarca köy yok edildi. Edilenlerin Coğrafyaları, tarihin nasıl yazıldığını, kaydedildiğini ve tartışıldığını inceliyor. 1948 Arap-İsrail Savaşı sonucunda Filistin'de yaşayan binlerce Arap yerinden oldu, onlarca köy yok edildi. Edilenlerin Coğrafyaları, tarihin nasıl yazıldığını, kaydedildiğini ve tartışıldığını inceliyor. 1948 Arap-İsrail Savaşı sonucunda Filistin'de yaşayan binlerce Arap yerinden oldu, onlarca köy yok edildi. Edilenlerin Coğrafyaları, tarihin nasıl yazıldığını, kaydedildiğini ve tartışıldığını inceliyor. 22.22 TL. Ağırlıklı olarak etnografik araştırmalara ve köy kitaplarına dayanan Yerinden Edilenlerin Coğrafyaları, tarihin nasıl yazıldığını, kaydedildiğini ve tartışıldığını inceliyor. 1948 Arap-İsrail Savaşı sonucunda Filistin'de yaşayan binlerce Arap yerinden oldu, onlarca köy yok edildi. Edilenlerin Coğrafyaları, t...