Dargeçit Kültür ve Mimarisi

İlyas Savcı

Dargeçit Kültür ve Mimarisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-09-01
YAZAR İlyas Savcı
ISBN 6054262236
DOSYA FORMATI 10,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"...Babanın yapmaya karar verdiği bu kahramanca görevde imdadına, sırrının ortaya çıkması pahasına da olsa -çünkü sırrının ortaya çıkması bir ermiş için bakire bir kızın insanların ortasında çırılçıplak kalması kadar yüz kızartıcıymış- Momine yetişmiş. Ermişleri çekemeyen ve onlardan intikam alır gibi hikayelerini nakleden ravilerin ve vaka nüvislerin bu hikayede anlatmaktan keyif aldıkları kısım ise yine ne yazık ki sırrın ortaya çıkması kısmı imiş; çünkü bu güruhtan olan insanların utanması yokmuş......Şex Momine'nin kerametlerinin dahasının olmadığına inanan münasebetsizler sevinmesin diye mi yoksa sırır bir kez ifşa olunca alıştığından mıdır; Şex Momine'nin gösterdiği, nakilan-ı asar ve vaka nüvislerin anlatmaktan zevk duydukları bir sırrı daha dilden dile.. hastalara acil şifa olsun diye anlatılır. Şöyle ki..."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dargeçit Kültür ve Mimarisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dargeçit Kültür ve Mimarisi.

...diği bu kahramanca görevde imdadına, sırrının ortaya çıkması pahasına da olsa ... Dargeçit | Mardin Hotel ... ... Dargeçit Kültür ve Mimarisi. Babanın yapmayı karar verdiği bu kahramanca görevde imdadına, sırrının ortaya çıkması bahasına da olsa -çünkü sırrının ortaya çıkması bir ermiş için bakire bir kızın... Dargeçit Kültür Ve Mimarisi. İlyas Savcı. İmleç Kitap. Dargeçit Kültür ve Mimarisi : Çand û Avahîsaziya Kerborane. İlyas Savcı. Yukarı Mezopotamya uygarlığının merkezlerinden olan Dargeçit, k ... Dargeçit Kültür ve Mimarisi - İlyas Savcı ... . İlyas Savcı. Yukarı Mezopotamya uygarlığının merkezlerinden olan Dargeçit, kuruluş yeri ve mimari özellikleri olarak dünyada eşine çok az rastlanan bir yapıya sahiptir. temizle. Ara. T.C. Dargeçit Kaymakamlığı. Kültür|Mimari. Dargeçit Kültür ve Mimarisi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü. Mali...