Neden E=mc2 ve Bu Bizi Neden İlgilendirir?

Brian Cox

Neden E=mc2 ve Bu Bizi Neden İlgilendirir?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-12-15
YAZAR Brian Cox
ISBN 6054787616
DOSYA FORMATI 10,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Modern fiziğin temellerini atan Einstein, bir uzay ve zaman modeli kurarak bize yıldızların nasıl parladığını anlamanın yolunu açtı. Cox ve Forshaw’un amacı, Einstein’ın uzay ve zaman kuramını mümkün olan en basit biçimde anlatmak. Ama bununla yetinmeyip kuramın engin güzelliğini sergilemek ve böylece modern fizikçilerin doğa hakkında neler düşündüklerinin ve yaşamlarımızı değiştiren kuramları nasıl inşa ettiklerinin anlaşılmasını sağlamak.Kitabın ilerleyen sayfalarında, nesnelerin yüksek hızlarda hareket ettiğinde uzay ve zamana ilişkin sağduyuya dayalı fikirlerimizin nasıl çöktüğüne şahit olacaksınız. Yıldızlar neden parlar? Nükleer enerji neden kömür ya da petrolden çok daha verimlidir? Kütle nedir? Bu sorular bizi modern parçacık fiziği dünyasına, CERN’deki Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'na ve kütlenin tam da kökeninin açıklanmasına yol açabilecek olan Higgs parçacığının arayışına götürecek.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Neden E=mc2 ve Bu Bizi Neden İlgilendirir? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Neden E=mc2 ve Bu Bizi Neden İlgilendirir?.

...=MC2 ve Bu Bizi Neden İlgilendirir? Modern fiziğin temellerini atan Einstein, bir uzay ve zaman modeli kurarak bize yıldızların nasıl parladığını anlamanın yolunu açtı ... Neden E=MC2 ve Bu Bizi Neden İlgilendirir? Ve Bu Bizi Neden... ... . Barkod :9786054787616. Sayfa Sayısı :220. Modern fiziğin temellerini atan Einstein, bir uzay ve zaman modeli kurarak bize yıldızların nasıl parladığını anlamanın yolunu açtı. 25.60 TL. Bu sorular bizi modern parçacık fiziği dünyasına, Cern'deki Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'na ve kütlenin tam da kökeninin açıklanmasına yol açabilecek olan Higgs parçacığının arayışına götürecek. Hızlı Mesaj. Öneri Kutusu. Modern fiziğin temellerini atan Einstein, bir uzay ve zaman modeli kurarak bize yıldızların nasıl parladığını anlamanın yolunu açtı. 28. ... Neden E=Mc2 ve Bu Bizi Neden İlgilendirir İndir Üzerinde... ... . Hızlı Mesaj. Öneri Kutusu. Modern fiziğin temellerini atan Einstein, bir uzay ve zaman modeli kurarak bize yıldızların nasıl parladığını anlamanın yolunu açtı. 28.80 TL. Bu sorular bizi modern parçacık fiziği dünyasına, Cern'deki Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'na ve kütlenin tam da kökeninin açıklanmasına yol açabilecek olan Higgs parçacığının arayışına götürecek. 25.60 TL. Bu sorular bizi modern parçacık fiziği dünyasına, Cern'deki Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'na ve kütlenin tam da kökeninin açıklanmasına yol açabilecek olan Higgs parçacığının arayışına götürecek....