Mevlana’nın Mesnevisi’nden Öğütler

Kahraman Yusufoğlu

Mevlana’nın Mesnevisi’nden Öğütler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-09-08
YAZAR Kahraman Yusufoğlu
ISBN 6059828352
DOSYA FORMATI 6,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

‘Gel, gel, ne olursan ol yine gel. İster kafir, ister Mecusi. İsterputa tapan ol yine gel…Bizim dergahımız , üzmitsizlik dergahı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel…’Mevlana , ‘ Gel diye insanlığakurtuluşa çağırıyor. Ancak bundan‘gel İslam ‘a kurtul. Ama gelirken bütün ilahlarını, putlarını, kötü sıfatlarını İslam’ın eşiğinin dışında bırakarak gel demiştir.‘Ben yaşadıkça Kur’an’nınbendesiyim. Ben Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) yolunun tozuyum. Biri bendenbundan başkasını naklederse ondan da şikayetçiyim, o sözden de şikayetçiyim. ‘ Diyen birinden de başka şey beklenmez elbette…Elinizdeki kitap, Mevala’nın Mesnevisi’nden seçilen ve insanlığa hikmetli nsaihatler veren hikayelerden oluşuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mevlana’nın Mesnevisi’nden Öğütler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mevlana’nın Mesnevisi’nden Öğütler.

...r help. Let us know what's wrong with this preview of Hz ... Hz. MEVLANA'nın MESNEVİSİ'nden ÖĞÜTLER , bizde.com ... . Mevlana'nın Mesnevisi'nden Öğütler by Rumi. Problem: It's the wrong book It's the wrong edition Other. Mesnevi'nin dili Farsçadır. Eserlerini Farsça yazmış olan Mevlana'nın bu eseri de Farsçadır. Allah'ın sevgili kulu olabilmek için yapılması gerekenler, günah, sevab, yalan, hakkında öğütler; iyiliğe... Mevlânâ"Nın mesnevi'deki amacı. gün, döneminin en etkin veziri Emir Pervane, kendisi ... Mevlana`Nın Mesnevisi`Nden Öğütler ... . gün, döneminin en etkin veziri Emir Pervane, kendisine nasihatlerde bulunması ve öğütler vermesi için Mevlâna'nın huzuruna gelir. Mevlânâ'nın en büyük eseri Mesnevi'sidir. Mevlana'nın Mesnevi'sinin içinde toplumsal, felsefi, ahlakı, dini, aşk ile ilgili binlerce ibret verici hikâye bulunmaktadır. Mevlana'nın adıyla bütünleşen Mesnevi denince Mevlana'nın Mevlana denince Mesnevi'nin akla geldiği büyük eseri. Hüsameddin Çelebi Mevlana'nın manevi evladıdır. 1 Emine YENİTERZİ YENİTERZİ, Emine (2014). Mevlâna nın Mesnevî sinde Zekâ Değerleri. Mevlâna nın Mesnevî de insân-ı kâmil olma yolunda verdiği öğütler; güzel... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Hz. Mevlana'nın mesnevisinden öğütler. Yazar. Kahraman Yusufoğlu. Hz. Mevlana'nın Mesnevisi'nden Öğütler-Yılmaz Basım-9786059828352-KAHRAMAN YUSUFOĞLU-%25 indirimli-'Gel, gel, ne olursunn ol yine gel. Mevlana , ' Gel diye insanlığa kurtuluşa çağırıyor. 18.52 TL. ' Diyen birinden de başka şey beklenmez elbette… Elinizdeki kitap, Mevala'nın Mesnevisi'nden seçilen ve insanlığa hikmetli nsaihatler veren hikayelerden oluşuyor. Kitap : Mevlana'nın Mesnevisi'nden Öğütler, Yazar : Kahraman Yusufoğlu, Yayınevi : Yılmaz Basım - 9786059828352 - Fiyat: 17,59 TL. Mevlana , ' Gel diye insanlığa kurtuluşa çağırıyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Mevlana'nın Mesnevisi'nden Öğütler Günümüz Türkçesiyle. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...' Mevlana ' Gel diye insanlığa kurtuluşa çağırıyor. 3 - 9 Taksit Fırsatı. Hz. MEVLANA'nın MESNEVİSİ'nden ÖĞÜTLER KAHRAMAN YUSUFOĞLU. Yılmaz Basım 1. baskı / 2011. Lütfen okuyunuz!!! Elinizdeki kitap, Mevala'nın Mesnevisi'nden seçilen ve insanlığa hikmetli nsaihatler veren hikayelerden oluşuyor. Hz. Mevlana'nın Mesnevisi'nden Öğütler Kahraman Yusufoğlu. ' gel....