Bir İttihatçının BiyografisiMaslup Abdülkadir Bey

M. Necat Özgür

Bir İttihatçının BiyografisiMaslup Abdülkadir Bey
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-14
YAZAR M. Necat Özgür
ISBN 6059138086
DOSYA FORMATI 6,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Aralıklarla yönettiği Osmanlı’nın ve sonrasında da Türkiye Cumhuriyeti’nin kaderine damgasını vuran İttihat ve Terakki Cemiyeti (Partisi) Birinci Dünya Savaşı bitince yeraltına çekilir. İttihat ve Terakki, Cumhuriyet’in kurulmasıyla resmi olarak tarih sahnesinden silinmiş de olsa, kadrolarından gelen isimler 27 Mayıs 1960’a dek ülke yönetiminde söz sahibi olmaya devam etmiştir.İttihat ve Terakki’nin etkin kişiliklerinden Abdülkadir Bey, Milli Mücadele döneminde son kamu görevi olan Ankara Valiliği’nden alındıktan birkaç yıl sonra “İzmir Suikastı” davasında hüküm giyerek idam edilir. Bugüne gelinceye dek çeşitli yayın organlarında, İkinci Meşrutiyet’i izleyen bazı siyasal cinayetlerin de onun üstüne atıldığı gözlenmiştir.Uzun yıllar geçse de gerçeği arama güdüsü zayıflamamalı. Bu kitap onun biyografisi çerçevesinde, dönemi hakkında, belgelere dayalı bilgiler vermeye yöneliktir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir İttihatçının BiyografisiMaslup Abdülkadir Bey i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir İttihatçının BiyografisiMaslup Abdülkadir Bey.

... son kamu görevi olan Ankara Valiliği'nden alındıktan birkaç yıl sonra "İzmir Suikastı" davasında hüküm giyerek idam ... Maslup Abdülkadir Bey - Bir İttihatçının Biyografisi - M. Necat Özgür... ... ... Bir İttihatçının Biyografisi : Maslup Abdülkadir Bey M. Necat Özgür indir PDF. Bütün kitaplar. 30 günlük deneme sürümü. Programın en yeni sürümlerinde, modern format docx zaten kullanıldı. Ücretsiz okuyun Maslup Abdülkadir Bey - Bir İttihatçının Biyografisi modern edebiyat web sitemizde docx ve harika bir gün. İttihat ve Terakki'nin etkin kişiliklerinden Abdülkadir Bey, Milli Mücadele döneminde son kamu görevi olan Ankara Valil ... Maslup Abdülkadir Bey - Bir İttihatçının Biyografisi M. Necat Özgür ... . İttihat ve Terakki'nin etkin kişiliklerinden Abdülkadir Bey, Milli Mücadele döneminde son kamu görevi olan Ankara Valiliği'nden alındıktan birkaç yıl sonra "İzmir Suikastı" davasında hüküm giyerek idam... Bu kitap onun biyografisi çerçevesinde, dönemi hakında, belgelere dayalı bilgiler vermeye yöneliktir. Maslup Abdülkadir Bey - Bir İttihatçının Biyografisi web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu... Mesela bu yazımızda yazar M. Necat Özgür kitapları arasında yer alan Bir ittihatçının Biyografisi Maslup Abdülkadir Bey yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Bu sayfada sizin için tüm bilgileri topladık Maslup Abdülkadir Bey - Bir İttihatçının Biyografisi kitap, ücretsiz indir, hoş okuma sevgili okuyucular için benzer kitaplar, yorumlar, yorumlar ve bağlantılar aldı. İttihat ve Terakki'nin etkin kişiliklerinden Abdülkadir Bey Milli Mücadele döneminde son kamu görevi olan Ankara Valiliği'nden alındıktan birkaç yıl sonra "İzmir Suikastı" davasında hüküm giyerek idam... İttihat ve Terakki'nin etkin kişiliklerinden Abdülkadir Bey, Milli Mücadele döneminde son kamu görevi olan Ankara Valiliği'nden alındıktan birkaç yıl sonra ?İzmir Suikastı davasında hüküm giyerek idam......