Aslanlı Yol

Sunay Akın

Aslanlı Yol
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-02
YAZAR Sunay Akın
ISBN 6057865359
DOSYA FORMATI 3,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

- Sunay Akın’dan Cumhuriyet tarihinin “ilk” aydınlarının hikâyeleri -Taksim Meydanı’nın simgesi Cumhuriyet Anıtı’nın yapımı için Roma’ya gönderilen 21 yaşında bir genç kadın Sabiha Ziya, kültür ve sanatın gelişimi için yaptıklarıyla bir döneme adını altın harflerle yazdırmış Hasan Ali Yücel’in “bir çocuk olarak” portresi, karikatürist Altan Erbulak’ın henüz çocukken Mustafa Kemal’le karşılaşma anları, Atatürk’ün kütüphanecisi Nuri Ulusu’nun çocukluğunda kendine çizdiği yol, Türkiye’nin ilk kadın tiyatrocusu Afife Jale, savaş sırasında insanlara umut veren Çalıkuşu ve çok daha fazlası Sunay Akın’ın etkileyici anlatımıyla Aslanlı Yol’da kendine yer buluyor.İşgale, adaletsizliğe, haksızlığa karşı bağımsızlığı, kardeşliği ve barışı savunan; aydınlanma tarihimizin cesur ve güzel yüreklerini, usta hikâye anlatıcısı Sunay Akın’ın kaleminden okuyacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aslanlı Yol i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aslanlı Yol.

...tkabir'de yer alan Aslanlı Yol'un özelliği nedir sorusunu Profesyonel Turist Rehberi Sinan Ercan görüntülü yanıtlıyor ... Aslanlı Yol Hakkında Bilgi | İlginç Bir Bilgi ... . ...anıtkabir hakkında ilginç bilgiler, anıtkabir hakkında kısa bilgi, anıtkabir inşaatı, anıtkabir ve bilinmeyen özellikleri, anıtkabirdeki aslanların anlamı nedir, anıttepe, aslanlı yol hakkında bilgi, atatürk müzesi. Kitap Adı: Aslanlı Yol Yazar: Sevan Nişanyan Yayıncı: Propaganda Yayınları. Düşünce dünyamızın özgün ismi Sevan Nişanyan, okurlarının karşısına bu kez anılarından oluşan Aslanlı Yol ... Aslanlı Yol'un İlginç Özelliği! - Emlakjet Haberleri ... . Düşünce dünyamızın özgün ismi Sevan Nişanyan, okurlarının karşısına bu kez anılarından oluşan Aslanlı Yol ile çıkıyor....