Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri

Ahmet Abay

Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-29
YAZAR Ahmet Abay
ISBN 6054533589
DOSYA FORMATI 11,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Eğitim, insanın yaratılışıyla başlamıştır. Eğitim, belki de onun yapısına yerleştirilmiştir. Bu açıdan insan, daima eğitilmeye muhtaçtır. Her eğitim anlayışı, makro düzeyde insandan ne anlaşıldığından söz eder. Bu da temelde insanın varoluşundan ne anlaşıldığıyla ilişkilidir.Kur’an-ı Kerim incelenirse onun aynı zamanda eğitime önem veren bir kitap olduğu açıkça görülebilir. Onda inanç, ibadet, ahlâk hatta hukuk ve ekonomi gibi konularda bilgi verilirken bile eğitici bir üslûbun kullanıldığı dikkat çekicidir. Peygamberler Kur’an’da ‘müjdeleyen’ ve ‘uyaran’ sıfatlarının yanında rehberlik eden ve yol gösteren anlamına gelen ‘hâdin’ sıfatıyla da nitelendirilmişlerdir. Bu sıfatların tamamının eğitimle yakından ilgisi vardır. Peygamber (s.a.v.)’in kendisini eğitici olarak tanımlaması da İslâm dininin eğitime verdiği önemi göstermesi bakımından önemlidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri.

...itici olarak tanımlaması da İslâm dininin eğitime verdiği öne- mi göstermesi bakımından önemlidir ... Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri Fiyatları ve... | En Ucuzu Akakçe ... . Kur'An'Da Kişilik Eğitiminin İlkeleri-Ahmet Abay web sitemizde... 17.50 TL. Bu sıfatların tamamının eğitimle yakından ilgisi vardır. Peygamber (s.a.v.) in kendisini eğitici olarak tanımlaması da İslâm dininin eğitime verdiği önemi göstermesi bakımından önemlidir. Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri (9786054533589). Marka : Ahmet Abay. Kur'an-ı Kerim incelenirse onun aynı zamanda eğitime önem veren bir kitap olduğu ... Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri - Ahmet Abay - kitapoba.com ... . Marka : Ahmet Abay. Kur'an-ı Kerim incelenirse onun aynı zamanda eğitime önem veren bir kitap olduğu açıkça görülebilir. 16.25 TL. Kuranda Kişilik Eğitiminin İlkeleri, Düşün YayıncılıkKuranda Kişilik Eğitiminin İlkeleri 16,25 TL. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri. Kur'an-ı Kerim incelenirse onun aynı zamanda eğitime önem veren bir kitap olduğu açıkça görülebilir. Ensar Neşriyat Kur'an ve Sünnete Göre Temel İnsan Hakları - Prof. Dr. Muhsin Demirci. "Kuranda Kişilik Eğitiminin İlkeleri". için 3 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Kur'An'da kişilik eğitiminin ilkeleri. Ahmet Abay. Satıcı. Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri. KAPAT. %30 indirimli. Peygamber (s.a.v.)'in kendisini eğitici olarak tanımlaması da İslâm dininin eğitime verdiği önemi göstermesi bakımından önemlidir. Kur'an'da Kişilik Eğitiminin İlkeleri. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 2 adetSon güncelleme: 20 dakika önce idefix. 18.50 TL. Peygamberler Kur'an'da 'müjdeleyen' ve 'uyaran' sıfatlarının yanında rehberlik eden ve yol gösteren anlamına gelen 'hâdin' sıfatıyla da nitelendirilmişlerdir....