XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya

Özer Ergenç

XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-05
YAZAR Özer Ergenç
ISBN 9753332873
DOSYA FORMATI 7,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hangi dönemde, hangi kültür çevresinde olursa olsun toplumların uygarlık düzeyinin en iyi göstergeleri şehirlerdir. ?ehirlerin çeşitli yönleriyle incelenmesi, o ülkenin genel durumu hakkında da bilgi verir.Osmanlı tarihinin en ilginç dönemlerinden birisi olan XVI. yüzyılın sonlarında, yapıları ve konumlarıyla Anadolu’nun en önemli şehirleri arasında yer alan Ankara ve Konya şehirlerini karşılaştırmalı bir şekilde ele alan elinizdeki çalışma, Osmanlı şehirlerinin bazı belirgin özelliklerini ortaya koymayı hedefliyor.Özer Ergenç’in uzun yıllar önce yaptığı bu çalışma, hem alana ve konuya yaklaşımı, hem de ortaya koyduğu belgesel bilgilerin henüz aşılamamış olması nedeniyle, tarihsel değerini bugün de korumaya devam ediyor.“Osmanlı şehri”nin özelliklerini belirlemeye yönelik “ilk” çalışmalardan birisi olan XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya kitabı bu alanda yapılabilecek diğer çalışmalar için de yol açıcı olacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya.

.... Series. Ankara Enstitüsü Vakfı yayınları ; 1 ... XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya - Özer Ergenç : %27 İndirimli ... . ISBN. 97595848D8. Osmanlı şehrinin özelliklerini belirlemeye yönelik ilk çalışmalardan birisi olan XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya kitabı bu alanda yapılabilecek diğer çalışmalar için de yol açıcı olacaktır. Özer Ergenç, Osmanlı Klâsik Dönemi Kent Tarihçiliğine Katkı. XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya. Atıf İçin Kopyala. Günay V. "Osmanlı şehri"nin özelliklerini bel ... XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya ... . Günay V. "Osmanlı şehri"nin özelliklerini belirlemeye yönelik "ilk" çalışmalardan birisi olan XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya kitabı bu alanda yapılabilecek diğer çalışmalar için de yol açıcı olacaktır. Ankara: Ankara Enstitüsü Vakfı, 1995, 247 s. ÖZET. XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya: Osmanlı Klasik Dönemi Kent Tarihçiliğine Katkı. "Osmanlı şehri"nin özelliklerini belirlemeye yönelik "ilk" çalışmalardan birisi olan XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya kitabı bu alanda yapılabilecek diğer çalışmalar için de yol açıcı olacaktır. Şifre: Personel için e-posta şifresi, Öğrenci için öğrenci otomasyon şifresidir. Home ›. Details for: XVI. yüzyılda Ankara ve Konya /. Yüzyılda Ankara ve Konya. Yıl : 2012,00000000 Sayfa Sayısı : Yazar : {%FILITRELINK_3%}. Çinlilerin Gözünden Türklerin Tarihi Tarih » Türk-Osmanlı » XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya. ...devam ediyor."Osmanlı şehri"nin özelliklerini belirlemeye yönelik "ilk" çalışmalardan birisi olan XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya kitabı bu alanda yapılabilecek diğer çalışmalar için de yol açıcı olacaktır. "Osmanlı şehri"nin özelliklerini belirlemeye yönelik "ilk" çalışmalardan birisi olan XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya kitabı bu alanda yapılabilecek diğer çalışmalar için de yol açıcı olacaktır. "Osmanlı şehri"nin özelliklerini belirlemeye yönelik "ilk" çalışmalardan birisi olan XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya kitabı bu alanda yapılabilecek diğer çalışmalar için de yol açıcı olacaktır. Özer Ergenç. imprint. Ankara : Ankara Enstitüsü Vakfı, 1995. description. 247 p. ; 22 cm....