Sana İtikattan Soruyorlar

Ramazan Altıntaş

Sana İtikattan Soruyorlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-13
YAZAR Ramazan Altıntaş
ISBN 6056878299
DOSYA FORMATI 8,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslam kelâm âlimleri, tarihin her döneminde yaşadıkları toplumlarda ortaya çıkan güncel inanç problemlerini çözmeye çalışmışlardır.İşte “Sana İtikattan Soruyorlar” adını taşıyan bu eser de itikatla ilgili sorulara verilen cevaplardan oluşmaktadır. Bu eserde; Allah’ın varlığının delilleri,Allah’ın görülmesi, Hz. Peygambere saygısızlığın itikadi hükmü, ehl-i sünnet ve cemaat, sünnetin dindeki değeri, bid’at ve hurafe, kabir azabı, tevhid, şirk, küfür, tekfir, deizm, satanizm, astral seyahat, ötenazi, velî, kâinat imamı, kader, ruh, kötülük, şefaat, hidayet ve dalâlet, reenkarnasyon, tenasüh inancı, dünyevileşme, isrâ ve mi’raç, takiyye, itikatta azimet ve ruhsat, rukye ile tedavi, çocuklara verilen bazı isimler, kötülük meselesi, teklifin kalktığı iddiası, Kur’an’ın toplanması, Kur’ancılık iddiası, cifir ilmi, gizli bilgi, şiâr, seçimlerde oy kullanmanın hükmü, zülkarneyn, ye’cûc ve me’cûc, cihad vb. gibi inanç alanında tartışılan pek çok güncel soruya delilleriyle cevaplar verilmiştir. Sana İtikattan Soruyorlar adlı bu eserin, inanç konularına ilgi duyan kişilere, inancını doğru bir şekilde öğrenmek isteyen kardeşlerimize; Kur’an Kursları, İmam-Hatip Liseleri, İslâmî İlimler ve İlahiyat Fakültelerinde okuyan öğrencilerimiz başta olmak üzere özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan tüm din görevlilerimize faydalı olacağı kanaatindeyiz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sana İtikattan Soruyorlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sana İtikattan Soruyorlar.

...len cevaplardan oluşmaktadır. Bu eserde; Allah'ın varlığının delilleri, Allah'ın görülmesi, Hz ... Ekip Dağıtım | Sana İtikattan Soruyorlar | Ramazan Altıntaş ... . İşte Sana İtikattan Soruyorlar adını taşıyan bu eser de itikatla ilgili sorulara verilen cevaplardan oluşmaktadır. Bu eserde; Allah'ın varlığının delilleri, Allah'ın görülmesi, Hz. İşte "Sana İtikattan Soruyorlar" adını taşıyan bu eser de itikatla ilgili sorulara verilen cevaplardan oluşmaktadır. Bu eserde; Allah'ın varlığının delilleri, Allah'ın görülmesi, Hz. Recep Bozyiğit. İslam kel ... Araştırma-İnceleme - Kitap Arası - Sana İtikattan Soruyorlar ... . Bu eserde; Allah'ın varlığının delilleri, Allah'ın görülmesi, Hz. Recep Bozyiğit. İslam kelâm âlimleri, tarihin her döneminde yaşadıkları toplumlarda ortaya çıkan güncel inanç problemlerini çözmeye çalışmışlardır....