Peygamberimiz ve Gençlik

Kollektif

Peygamberimiz ve Gençlik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-01
YAZAR Kollektif
ISBN 9751970169
DOSYA FORMATI 7,4 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gençlik; İnsanın, Kendini, Yaratıcıyı ve evreni anlamlandırma sürecinde, varlık alanında kendini öne çıkararak kâinatı ve hadiseleri yorumlamayı tercih ettiği, bununla birlikte iç dünya-dış dünya dengesinde bazı gelgitleri yaşadığı fırtınalı bir dönemdir. Bu açıdan, çevreyle iletişim kurma sürecinden kimlik inşasına ilk adımların atıldığı gençlik devresi, ömür sermayesinin en önemli kazanımı ve ilerleyen yaşlardaki kemal dönemi için esasında oldukça bereketli bir havzadır. Nitekim Hz. Peygamber(s.a.s), bu döneme özel bir anlam atfetmiş ve kişinin, ahiret yolculuğunda “gençliğin nerede tükettiği” sorusuna muhatap olmadan hareket edemeyeceğini bildirmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Peygamberimiz ve Gençlik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Peygamberimiz ve Gençlik.

...ve Din", Gençlik... 16 11. 2018 tarihli "Peygamberimiz ve Gençlik" konulu vaazı aşağıdaki ekten okuyabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz ... Peygamberİmİzİn GenÇlİĞİ | Forum ... . Ekler: Dosya. Açıklama. Oluşturan. Dosya Boyutu. Oluşturulma. Gençlik; insanın, kendisini, evreni ve Yaratıcıyı anlamlandırma sürecinde, varlık sahasında benliğini ön plana Peygamberin izinde emin adımlarla yürürken yol işareti olacak güvenilir bir dayanaktır. Nitekim Peygamberimiz (s.a.v.): "İnsanoğlu kıyamet gününde beş şeyden sorguya çekilmedikçe bir yere ayrılamaz. Peygamber'in Çocuk ve Gen ... Prof. Dr. Ali Erbaş - Peygamberimiz ve Gençlik ... . Nitekim Peygamberimiz (s.a.v.): "İnsanoğlu kıyamet gününde beş şeyden sorguya çekilmedikçe bir yere ayrılamaz. Peygamber'in Çocuk ve Gençlere Yaklaşımı"¸ Hz. Muhammed ve Gençlik¸ TDV. Peygamber Ve Gençlik. Abdülaziz Hatip. 19.05.2003 - Tercüman Gazetesi. Peygamber hayatta iken ve vefatından sonra pek çok önemli roller oynayanlar olmuştur. Gençlik yıllarında yaptığı ticari işlerinde çok dürüst olan Hz. Peygamber Efendimiz'in (sav) gençlik yılları sona erdiğinde 40 yaşındayken ilk vahiy tebliğ edilmiş ve Peygamber olmuştur. Hutbe: Peygamberimiz ve Gençler. 06 Nisan 2016. Mimber Lambalar. Muhterem Müslümanlar! Gençlik dönemi, hayatın en canlı ve aktif yaşandığı, zaman mefhumunun da en hızlı geçtiği sürecidir. En yeni Peygamberimiz ve Gençlik kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Sizin için gençlik vardır, ihtiyarlamayacaksınız." Peygamber'in (S.A.V.) doğduğu mübarek gününde içerisinde bulunduğu Mevlid-i Nebi haftasının bu yılki teması Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından "Hz. Peygamber ve Gençlik" olarak belirlenmiştir. ...Haftası olması dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı bu yılın temasını "Peygamberimiz ve Gençlik" olarak belirlemiştir. Peygamberimiz (asm) ve gençlik. Halil ELİTOK. [email protected] 2 Peygamberimiz ve Gençlik I. Şanlıurfa Uluslararası Mevlid-i Nebî Sempozyumu E...