Mutsuzluk AhlaksızlıktırYaşam Üstü Söyleşiler

Ahmet İnam

Mutsuzluk AhlaksızlıktırYaşam Üstü Söyleşiler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-29
YAZAR Ahmet İnam
ISBN 9755337319
DOSYA FORMATI 6,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çalışarak akademide felsefe profesörü olabilir insan, ancak filozof olmak herkesin harcı değildir. Ahmet İnam bu harcı karabilmiş nadir insanlardan biri. Bu uzun söyleşide Yıldız Işık, ülkemizin ender rastlanan değerlerinden birini, Ahmet İnam'ı konuşturuyor. Anlatılan, sadece bir hayat hikâyesi değil. Kitap boyunca filozof ile öğrencisi, hemen her konuda okuyanın ruhunu zenginleştiren, algı kapılarını bambaşka ufuklara açan uzun ve zengin bir diyalog geliştiriyorlar. Bu diyalogda, bir hayatın iniş çıkışları, 68 Kuşağı'nın eleştirel çözümlenmesi, Türkiye'deki akademik dünyanın bilinmeyen ve söylenemeyenleri, sanat ve edebiyat çevreleri, dergiler, siyaset, eski ve yeni filozoflara dair değişik görüşler ve yaşadıklarımıza dair daha pek çok şey var.Ahmet İnam sadece bir öğretim üyesi ve köşe yazarı değil. Her şeyden önce Gönül Felsefesi'nin filozofu; ayrıca mühendis, matematikçi, fizikçi, mantıkçı, şair, edebiyat eleştirmeni, siyaset ve kültür düşünürü, "şaman anarşist", "kadın maço", kötü şoför, başarısız çalgıcı ve daha pek çok şey. Ama en önemlisi, bu toprakların insanı; özgün düşünebilen nadir akademisyenlerden biri; yerli olmaktan utanmayan, bu ülkenin havasına suyuna, insanlarının yüreğine işlemiş felsefeyi imbikten geçirerek bir Gönül Felsefesi inşa etme yolunda azimle yürüyen, başkasına öykünmeyip kendisi olmayı başarmış biri.Okuyacağınız yaşam öyküsü ve kitap boyunca karşılaşacağınız fikirler, sizi hem şaşırtacak hem de derinden etkileyecek.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mutsuzluk AhlaksızlıktırYaşam Üstü Söyleşiler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mutsuzluk AhlaksızlıktırYaşam Üstü Söyleşiler.

...çıkçası, Yıldız Işık, İnam Hoca'yı mutsuzluğun ahlaksızlık olduğu fikri etrafında konuşturdu ve bu konuşmaları derleyerek "Mutsuzluk Ahlaksızlıktır&Yaşam Üstü Söyleşiler" adıyla yayımladı ... Mutsuzluk Ahlaksızlıktır ... . Daha açıkçası, Yıldız Işık, İnam Hoca'yı mutsuzluğun ahlaksızlık olduğu fikri etrafında konuşturdu ve bu konuşmaları derleyerek "Mutsuzluk Ahlaksızlıktır&Yaşam Üstü Söyleşiler" adıyla yayımladı. 50.40 TL. Okuyacağınız yaşam öyküsü ve kitap boyunca karşılaşacağınız fikirler, sizi hem şaşırtacak hem de derinden etkileyecek. Prof. Dr. Ahmet İNAM: "Mutsuzluk Ahlaksızlıktır: Yaşam Üstü S ... Mutsuzluk Ahlaksızlıktır - Yaşam Üstü Söyleşiler... | Nadir Kitap ... . 50.40 TL. Okuyacağınız yaşam öyküsü ve kitap boyunca karşılaşacağınız fikirler, sizi hem şaşırtacak hem de derinden etkileyecek. Prof. Dr. Ahmet İNAM: "Mutsuzluk Ahlaksızlıktır: Yaşam Üstü Söyleşiler". Ürün Adı. Mutsuzluk Ahlaksızlıktır & Yaşam Üstü Söyleşiler. Okuyacağınız yaşam öyküsü ve kitap boyunca karşılaşacağınız fikirler, sizi hem şaşırtacak hem de derinden etkileyecek. Daha açıkçası, Yıldız Işık, İnam Hoca?yı mutsuzluğun ahlaksızlık olduğu fikri etrafında konuşturdu ve bu konuşmaları derleyerek ?Mutsuzluk Ahlaksızlıktır...