Anadolu’nun Düşünce MimarlarıTales’ten Mevlana’ya Diojen’den Hacı Bektaş-ı Veli’ye

Türkolog Ali Canip Olgunlu

Anadolu’nun Düşünce MimarlarıTales’ten Mevlana’ya Diojen’den Hacı Bektaş-ı Veli’ye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-13
YAZAR Türkolog Ali Canip Olgunlu
ISBN 6059076067
DOSYA FORMATI 6,97 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Anadolu'nun mayasındaki bilgelik geleneği bizi var eden değerlerin başında gelir. Anadolu 2550 yıl öncesinden 'bizi' inşa etmeye başlamıştır. Bu vâroluş ilk kez Tales ruhunda kendini gösterir.Ayrıca nice büyükleri yetiştire yetiştire 13. yüzyıla gelen Anadolu, altın çağlarında Mevlana, Yunus Emre ve Hacı Bektaş gibi başı hep göklerde olan bilgelerle yüreğimizin derinliklerine iner. Ve yine ışıklar saçan güneşler misali Ali Kuşçular, Şeyh Galipler, Dede Efendiler, Mehmet Akifler, Karacaoğlanlar, Âşık Veyseller gibi 'nefeslerden' beslenen Anadolu, artık gün gelir koca şair Nazım ile ta Uzak Asya'lara kadar etrafına hayat bahşeder. Anadolu biz, biz Anadoluyuz. Bizi biz yapan tüm büyükleri, bilgeleri, azizleri, filozofları, şairleri, düşünürleri, erenleri, kahramanları, ilim ve gönül insanlarını; yaşantıları, felsefeleri, hayat, algılayışları ve yol gösterici öğretileriyle Anadolu'nun Düşünce Mimarları'nda bulacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Anadolu’nun Düşünce MimarlarıTales’ten Mevlana’ya Diojen’den Hacı Bektaş-ı Veli’ye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Anadolu’nun Düşünce MimarlarıTales’ten Mevlana’ya Diojen’den Hacı Bektaş-ı Veli’ye.

... :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'ye ... Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den... ... . Bu vâroluş ilk kez Tales ruhunda kendini gösterir. Araştırma - İnceleme. Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'ye. Bu vâroluş ilk kez Tales ruhunda kendini gösterir. ...dusunce mimarlari talesten mevlanaya diojenden haci bektasi veliye - arama Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'ye. Ölçü. 12,5x20,5. Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Ta ... Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den... ... . Ölçü. 12,5x20,5. Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'ye. Anadolu'nun mayasındaki bilgelik geleneği bizi var eden değerlerin başında gelir. 9786059076067. 524671. Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'ye M.Ö 6. YY - M.S 15. Bu vâroluş ilk kez Tales ruhunda kendini gösterir. Bu vâroluş ilk kez Tales ruhunda kendini gösterir. Ürün Sepetinize Eklendi! Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'ye. ...Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'ye Anadolu'nun mayasındaki bilgelik geleneği bizi var eden değerlerin başında. Bu vâroluş ilk kez Tales ruhunda kendini gösterir. Kargo. Fiyat. Anadolu'Nun düşünce mimarları / tales'ten mevlana'Ya diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'Ye - M.ö. 6. - M.s. 15. Anadolu'nun Düşünce Mimarları :Tales'ten Mevlana'ya Diojen'den Hacı Bektaş-ı Veli'ye Ali Canip Olgunlu. Hükümdar Bektaş-ı Ve güneşler Şeyh şairleri, büyükleri... Anadolu 2550 yil öncesinden 'bizi' insa etmeye baslamistir. Bu vârolus ilk kez Tales ruhunda kendini gösterir. Haci Bektas i Veli'den Sözler Haci Bektas Veli (Yeni Türkce Ki...