Gence Haya Yakışır

Asiye Türkan

Gence Haya Yakışır
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-21
YAZAR Asiye Türkan
ISBN 6054646227
DOSYA FORMATI 4,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rivayetlere göre Züleyha, hayânın sembolü hükmünde olan Hz. Yusuf’a yaklaşmak ve arzusunu tatmin etmek için yaklaştığında etrafındaki putların üzerini örtmüştür.Olgunluk çağının akabinde muhakeme yeteneği verilen Hz. Yusuf, neden böyle yaptığını sorduğunda; “ putlardan utandığım için” demiştir.Züleyha. Yusuf Peygamberin sözleri ise yıllar, asırlar geçse de önemini asla yitirmeyecek tarzdadır.“Sen sahte ilahından hayâ duyuyorsun da, ya ben Rabbimden nasıl hayâ etmeyeyim?”Dört duvar arasında yalnız olduğunu düşünen, duygularına hâkim olamayıp böylesi bir hayâsızlık ile karşı karşıya olan ve Kur’an’da cenabı Hakk’ın “o kadın” diye anlattığı bu hadise asırlar geçse de hala dillerdedir. Ve kıssların en güzeli olma kabilinde.Utanma duygusu kişileri kötülük yapmaktan uzak tutar.Bundan dolayıdır ki; Hz. Resurrullah (S.A.V. utanmıyorsan dilediğini yap.)İnsanın fıtratına yerleştirilen hayâ duygusu bir oto-kontrol görevi yapar. Şu da bir gerçektir, Allah’tan utanmayan, insanlara karşı da hayâ duymaz. Çünkü utanmak hayânın hem kökü, hem de meyvesidir. Her yerde ve her zaman gören, duyan, bilen allah’tan utanan kişi bu utanması sayesinde kullardan da hayâ duyacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gence Haya Yakışır i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gence Haya Yakışır.

...ndan bahsetmek kolay değil. Asiye Türkan ... Gence Haya Yakışır - Kitap Asiye Türkan ... . Rivayetlere göre Züleyha, hayânın sembolü hükmünde olan Hz. Yusuf'a yaklaşmak ve arzusunu tatmin etmek için yaklaştığında etrafındaki putların üzerini örtmüştür. » Gence Haya Yakışır Kitabını Beğendiyseniz. » Gence Haya Yakışır Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz? kategorisinde yer alan Gence Haya Yakışır ürününün detaylarını görüntüleyin. Gence Haya Yakışır. Kısa Bilgi. Yazar ... Gence Haya Yakışır Asiye Türkan ... . Gence Haya Yakışır. Kısa Bilgi. Yazar: Asiye Türkan. Gençlere Haya Yakışır. Konbuyu başlatan laylay. Başlangıç tarihi 17 Nis 2010. "Onu kendi haline bırak; çünkü haya imandandır!" buyurdu. Haya mümin ahlâkıdır. Gence Haya Yakışır kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Gence Haya Yakışır - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. Ürün Adı: Gence Haya Yakışır Ürün Kodu: 9786054646227 Basım Yılı: 2012.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Asiye Türkan. Müslüman Aile Okulu. Baskısı tükendi. İ...