Osmanlı-Avusturya Münasebetleri

Selahaddin Çelebi

Osmanlı-Avusturya Münasebetleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-05
YAZAR Selahaddin Çelebi
ISBN 9757268529
DOSYA FORMATI 4,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Büyük Türk tarihinin çıkış ve iniş noktalarından biri, Avrupa/Viyana ile ilgilidir. Türk tarihinin zirveye erme devri, Kanuni zamanıdır. 1. Viyana muhasarası (1529) zirve asrını temsil ederken; II. Muhasara Viyana bozgunu (1683) ile başlayan asırda zirveden iniş devirleridir. Viyana’da uzun zaman yaşayan biri olarak Türk tarihinin önemli dönüm noktası olan Viyana kuşatmaları hakkında bilgi sahibi olmak için yıllardır okuyup araştırdım. Bu bilgileri, fazla ayrıntıya girmeden okuması rahat olacak bir kitap haline getirmeye cüret ettim. Şüphesiz Türk Tarihinin en büyük ve en parlak devri Osmanlı Devleti, Anadolu Selçuklu Devleti’nin (1243-1308) yıkılmasıyla Türk Milleti’nin ve İslam’ın hizmet bayrağını teslim alan İslam Türk Devletidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı-Avusturya Münasebetleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı-Avusturya Münasebetleri.

...aya geldi. Takip eden yıllarda Avusturya-Osmanlı münasebetleri sükûnet içinde geçti, zira VI ... Osmanlı-Avusturya Münasebetleri - Selahaddin Çelebi : %25 İndirimli ... . ...tamamlayan bir savunma zinciri, bütün Osmanlı-Avusturya sınırı boyunca uzanmaktaydı. ÜLKEDE İSLÂMİYET Avusturya'nın İslâm dünyası ve kültürü ile münasebetleri çok eskilere kadar gider. 18 3. 1. OSMANLI-AVUSTURYA İLİŞKİLERİ . 20 3. 1. 1. XVI. Osmanlı-Avusturya münasebetleri Macaristan'ın Osmanlı hâkimiyetine girmesi ile başlar. Selahaddin Çelebi kaleminden Osmanlı-Avusturya Münasebetleri kitabını en ucuz ve en hızlı ... Cevad Memduh Altar / Radyo / OSMANLI-AVUSTURYA... ... . Selahaddin Çelebi kaleminden Osmanlı-Avusturya Münasebetleri kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Yüzyıl Başlarından 1606 (Zitvatoruk Antlaşması) Yılına Kadar Osmanlı-Avusturya İlişkileri XVI. Osmanlı-Avusturya münasebetleri Macaristan ın Osmanlı hâkimiyetine girmesi ile başlar. Bu takdirde, Avusturya İmparatoru VI. Karl'ın Osmanlı İmparatorluğunu harbe sürükleyen politikasını, ilk olarak İmparatoriçe Marie Therese değiştirmeye muvaffak olmuştu. Çünkü Kaiser VI. Şüphesiz Türk Tarihinin en büyük ve en parlak devri Osmanlı Devleti, Anadolu Selçuklu Devleti'nin (1243-1308) yıkılmasıyla Türk Milleti'nin ve İslam'ın hizmet bayrağını teslim alan İslam Türk Devletidir. Yüzyılın Başlarında Osmanlı-Avusturya Ticari Münasebetleri. Tarih İncelemeleri Dergisi ,...